Filip Chudý Rôzne

Náčelník mestských policajtov s novinkou: Chceme zvýšiť pocit bezpečia cestujúcich

Železničná stanica patrí medzi najnavštevovanejšie miesta každého mesta. Na tej považskobystrickej pribudla novinka, na ktorú sa čakalo.

Ilustračný obrázok k článku Náčelník mestských policajtov s novinkou: Chceme zvýšiť pocit bezpečia cestujúcich
13
Galéria

Kamerový systém Mestskej polície v Považskej Bystrici je nenahraditeľným pomocníkom pri objasňovaní trestnej činnosti, priestupkov, ochrane života a majetku občanov. Ulice v meste a jeho častiach majú pod dohľadom mestskí policajti. A to nielen v rámci terénnej práce, ale aj vďaka kamerám, ktoré stále pribúdajú. Počas tohto mesiaca sa nielenže zlepšila kvalita monitorovania v blízkosti železničnej stanice, ale prelomovo aj priamo v jej vestibule.

„Nikdy predtým tam kamera nebola, toto je vôbec prvýkrát. Išlo to na náklady mesta a monitorujeme to my. Hoci staničná budova nie je vo vlastníctve mesta, po dohode sme ju tam inštalovali, keďže nám záleží na tom, aby sa v nej ľudia cítili dobre. Je tam preto, aby sme vedeli, že kedy treba zasiahnuť a nechodili tam náhodne. Proste, aby sme tam boli vždy, keď treba,“ povedal náčelník našej mestskej polície Juraj Lieskovský.

Ako ďalej uviedol, na železničnej stanici inštalovali kameru preto, aby sa nielen naši občania, ale aj tí, čo k nám prichádzajú, cítili v jej priestoroch bezpečne a neboli obťažovaní neprispôsobivými osobami.

Lepšia infrakamera je po novom aj pred samotnou stanicou, pričom už pomohla odhaliť napr. troch mladých výtržníkov, o čom sme informovali. „Novej kamere pri železničnej stanici sme našli lepšie miesto oproti tej starej. Aby sme mohli snímať aj Robotnícku a Tatranskú ulicu, no a tiež celý priestor pred stanicou až k domu kultúry,“ uviedol Lieskovský.

Tieto kamery mali fungovať podľa plánov ale už o niekoľko týždňov skôr. „Situáciu nám pri riešení a montovaní kamery komplikovalo počasie, keďže počas zimy sa niektoré práce vykonávať nedali. Teraz sme síce spustili kamery s menším časovým oneskorením, ale boli na to objektívne dôvody. No už plne fungujú,“ doplnil náčelník mestskej polície.

Ten tiež prezradil, že aktuálne máme v meste 42 kamier, čoskoro ich bude 43, keď ďalšia pribudne pred M parkom. Naplánovaných je 47 kamier, čo by sa mohlo zrealizovať do leta, keď pribudnúť by mali v Dolnom a Hornom Moštenci, Orlovom a Podmaníne.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Kamerový systém v Považskej: Nové monitorovanie železničnej stanice
13
Galéria

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM