Aktualizované Filip Chudý Krimi

Modrý potok na Považí: Laboratórium má rozlúštiť, čo zmenilo vode farbu, FOTO

Taká riečka sa len tak nevidí. Neznáma látka zmenila farbu vody v potoku v obci Košecké Podhradie – časť Kopec.

Ilustračný obrázok k článku Modrý potok na Považí: Laboratórium má rozlúštiť, čo zmenilo vode farbu, FOTO
Zdroj: KR HaZZ v Trenčíne

V potoku v obci Košecké Podhradie – časť Kopec (okres Ilava) bol ohlásený nález neznámej látky. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne Marián Petrík s tým, že na miesto udalosti boli postupne vyslaní siedmi hasiči z Dubnice nad Váhom a Trenčína s dvomi zásahovými vozidlami.

Aktualizované 15:26 Ako informovala televízia TA3, páchateľ zrejme vyplachoval sud. „Na nižšej časti toku to bolo úplne modré… Volali sme 112 a prišli a zobrali vzorky. Uvidíme, čo to vlastne je,“ uviedol pre TA3 Rastislav Čepák, starosta obce.

„Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že voda v potoku mala modré zafarbenie. Dĺžka zafarbenia v smere toku bola cca 800 metrov,“ povedal Petrík.

Hasiči za účelom zachytenia neznámej látky umiestnili na hladinu potoka tri kusy sorbčných hadov a pri postupnom prieskume identifikovali miesto, odkiaľ sa neznáma látka dostala do potoka. „Následne v súčinnosti s príslušníkmi polície sa skontaktovali s osobou, ktorá s predmetnou látkou manipulovala,“ doplnil.

Hasiči zasahujúci v ochranných protichemických oblekoch vykonali kontrolné merania a odber vzoriek neznámej látky, ktorú uskladnili do špeciálnej nádoby a následne odovzdali príslušníkom polície, ktorí túto previezli na laboratórnu analýzu. Dodal k prípadu z pondelkového večera Petrík.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Takto to vyzeralo priamo na mieste.

FOTO: Neznáma látka sfarbila potok v obci Košecké Podhradie – časť Kopec namodro
3
Galéria
Zdroj: KR HaZZ v Trenčíne

Správy z Považia

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM