Filip Chudý Šport Iné športy

Milan Ďatelinka zničil ďalšieho súpera: Chce titulový zápas s Karlosom Vémolom

Na Oktagone 20 sa v hlavnej karte predstavil aj považskobystrický bojovník Milan Ďatelinka, ktorý vyhral a mieri už na najvyššiu pozíciu.

Zdroj: YouTube.com

Dvadsiaty galavečer miešaných bojových umení (MMA) organizácie Oktagon MMA sa odohral v závere roka 2020 v brnenskej Bobyhall aréne. Jubilejný turnaj priniesol 11 zápasov a podľa promotéra Ondřeja Novotného bol najdrahší a zložením zápasov najkvalitnejší v histórii organizácie. Opäť sa konal v tzv. bubline a bez prítomných divákov.

Rýchly koniec

Turnaj potešil aj považskobystrických fanúšikov, keďže v kategórii do 84 kg Milan Ďatelinka zdolal Čecha Davida Hošeka v 1. kole na submisiu.

Na tlačovej konferencii po zápase Ďatelinka povedal, že príprava na tento zápas bola veľmi krátka a trvala možno štyri týždne. „Zanedbali sme silovú zložku, ktorú musím robiť v úvode každej prípravy. Z kondičnej stránky to bolo fajn. Ale všetko to nakoniec dopadlo na výbornú,“ konštatoval.

Titulový zápas

V rovnakej kategórii sa v Brne uskutočnil aj titulový zápas medzi Čechom Karlosom Vémolom a Francúzom Alexom Lohorem, ktorý vyhral Vémola na body. Vzápätí sa začali dohadovať na dueli o titul so Slovákom Samuelom „Pirátom“ Krištofičom. Lenže ten chce už absolvovať aj považskobystric­ký borec.

Na tlačovej konferencii po zápase Ďatelinka povedal, že ďalší zápas by chcel mať už titulový: „Mne je jedno, kto sa s kým doťahuje, či chce Karlosa vyzvať ,Pirátʻ alebo niekto iný. Môj ďalší zápas však bude titulový, pričom sa naň nebudem pripravovať len jeden alebo dva mesiace. Verím, že taký zápas bude, pričom bude môj životný. Preto sa naň chcem zodpovedne pripraviť.“

Vémola k tomu uviedol, že už chce dlho zmlátiť Piráta. „Ale na druhej strane vidím fanúšikov a tiež fakt, že ,Ďatelʻ si titulový zápas zaslúži viac a nebolo by fér ho preskakovať,“ doplnil. Rozhodujúce slovo však zrejme budú mať promotéri.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Športové správy

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM