Filip Chudý Rôzne

Meteorológovia vyšli s výstrahami pre Považskobystrický okres: Aha, čo nás čaká!

Ak ste si mysleli, že sa nad nami počasie zmilovalo, ste na omyle. Po horúcich dňoch, tu síce máme konečne ochladenie, ale zrejme to nebude také plynulé. Pozrite, čo čaká Považskobystrický okres.

Ilustračný obrázok k článku Meteorológovia vyšli s výstrahami pre Považskobystrický okres: Aha, čo nás čaká!
Zdroj: TASR

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) zverejnil výstražnú informáciu prvého stupňa, podľa ktorej si treba dať v Považskobys­trickom okrese pozor pred búrkami a tiež dažďom. Výstraha pred búrkami trvá pre náš okres v piatok 24. augusta od 9:00 do 24:00. Výstraha pred dažďom je stanovená od nedele 26. augusta 0:00 do pondelka 27. augusta 3:00.

„V okrese Považská Bystrica sa očakáva zvýšená pravdepodobnosť búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. S búrkami môžu byť spojené krátkodobé ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 – 40 mm a nárazy vetra rýchlosť 18 – 23 m/s (65 – 85 km/h),“ informuje web SHMÚ.

Intenzita sprievodných javov je podľa meteorológov v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu. „Pri spomínaných búrkach je možný výrazný, prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov (stekanie vody zo svahov, bahnotok, zatápanie pivníc, podchodov, podjazdov),“ píše na sa stránke SHMÚ.

SHMÚ tiež upozorňuje, že v okrese Považská Bystrica sa očakáva v nedeľu a pondelok ojedinele výskyt dažďa s úhrnom zrážok 35 – 50 mm. „Tento úhrn zrážok predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaný úhrn a intenzita zrážok sú v danej ročnej dobe a oblasti bežné, ale môžu spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ dodal.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM