Filip Chudý Rôzne

Meteorológovia vydali výstrahu pre náš okres: Lejak ešte nie je všetko, pozrite časy

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pre náš okres varovanie. V Považskej Bystrici a okolí poriadne zaprší. Pozrite podrobnosti.

Ilustračný obrázok k článku Meteorológovia vydali výstrahu pre náš okres: Lejak ešte nie je všetko, pozrite časy
Zdroj: TASR

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) zverejnil výstražnú informáciu prvého stupňa, podľa ktorej si treba dať v Považskobys­trickom okrese pozor pred búrkami. Výstraha pred búrkami trvá pre náš okres v pondelok 4. júna do 18:00.

„V okrese Považská Bystrica sa ojedinele očakáva výskyt búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. S búrkami môžu byť spojené krátkodobé ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 – 30 mm a nárazy vetra rýchlosť 18 – 21 m/s (65 – 75 km/h),“ informuje web SHMÚ.

Intenzita sprievodných javov je podľa meteorológov v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu. „Pri spomínaných búrkach je možný výrazný, prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov (stekanie vody zo svahov, bahnotok, zatápanie pivníc, podchodov, podjazdov),“ píše na sa stránke SHMÚ.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM