Filip Chudý Rôzne

Medvedica s mláďatami už aj pri Považskej? Radšej bacha na tento les

Ak sa chystáte na prechádzku do lesa, dajte si pozor. Považskobystrická mestská časť o tom, kde bola videná medvedica s mláďatami.

Ilustračný obrázok k článku Medvedica s mláďatami už aj pri Považskej? Radšej bacha na tento les
Zdroj: TASR

Považskobystrická mestská časť Podmanín na svojej facebookovej stránke priniesla vo štvrtok 1. augusta tento oznam: „Vážení občania, upozorňujeme, že v mestskej časti Podmanín, presnejšie les Podlazie, bola videná medvedica s mláďatami. Preto odporúčame pár dní okolité lesy nenavštevovať, prípadne buďte viac obozretní a len na vlastné riziko.“

Predsedníčka Výboru mestskej časti (VMČ) Podmanín Stanislava Kubišová uviedla, že danú informáciu zverejnil na facebook za VMČ jej člen Tomáš Adamčík. Ten nám potvrdil, že sa jedná o reálnu informáciu, keďže medvedica s mláďatami tadiaľ prechádza.

„Videla ju skupina motorkárov na vlastné oči, od ktorej sme sa to dozvedeli. Vraj išla smerom na Domanižu. Je teda pravdepodobné, že ide o tú medvedicu, na ktorú tento týždeň upozorňovali aj v Domaniži. Veď ide o ten istý les, stačí prejsť poza Praznov, Bodinú a ste tam,“ povedal Adamčík.

Ten ďalej uviedol, že raz za dlhší čas sa stane, že v tejto časti pri Podmaníne je videný medveď, keďže tadiaľ vedia prechádzať, ale podľa jeho slov sa tam nezdržujú. „Keďže však teraz medvedicu s mladými videlo viacero ľudí, informovali sme o tom občanov, aby si dávali pozor,“ dodal.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Toto je medvedica s mláďatami, ktorú videli pri Domaniži.

FOTO: Medvedica s troma mladými, ktoré sa vyskytujú v okolí Domaniže
5
Galéria

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM