Filip Chudý Kultúra

Máte už plány na tento týždeň? V Považskej Bystrici môže byť aj takýto

Máj je v plnom prúde a počas tohto týždňa sa prehupne do svojej druhej polovice. Čo počas najbližších siedmich dní sa dá v našom meste zažiť?

Ilustračný obrázok k článku Máte už plány na tento týždeň? V Považskej Bystrici môže byť aj takýto
Zdroj: TASR

Pub kvíz – špeciál o Slovensku

13. mája o 18:00, Havana music club

Vedomostná tímová hra obľúbená po celom svete. O čo ide? Vedieť viac než súper a dokázať, že si stále pamätáte niečo zo školských lavíc. Tradične múdre krčmové a barové rečí majú v tento večer dostať inú, súťaživú podobu.

Chvilky

13. mája o 19:00, kino Mier

Tento film hovorí o základných situáciách, vzťahoch a emóciách, ktoré stretávajú každého z nás. Hovorí o láske, bolesti, oddanosti, ale tiež o nádeji, že človek dokáže svoje zranenia premeniť v silu.

Hodiny tanca

16. mája o 17:30, Havana music club

Príďte si vychutnať nádhernú pomalú hudbu kizomby a zmyselne sa pri nej rozpohybovať. Či už v páre, alebo sólo, kizomba poskytuje dostatok priestoru na vlastnú interpretáciu hranej piesne ako aj pohybových prvkov, vďaka ktorým sa budete cítiť na parkete sebaistejšie.

Zbaľ sa a poď na Nový Zéland

17. mája o 17:30, Vlastivedné múzeum

Prostredníctvom zážitkov a fotografií pani Ľubice Jenčíkovej môžete objaviť prírodné krásy a históriu severnej časti Južného ostrova. Spoznať život obyvateľov počas vianočných sviatkov, ohromujúce vystúpenie delfínov a veľrýb na otvorenom mori i smutné pohľady po veľkom zemetrasení.

Brightburn

17. mája o 19:00, kino Mier

Čo sa stane, keď dieťa z iného sveta pristane na Zemi, ale namiesto toho, aby sa stalo hrdinom, pretvorí svoje superschopnosti v zlovestné činy? Nový horor pod producentskou záštitou Jamesa Gunna, režiséra Strážcov Galaxie.

Tanečná súťaž

18. mája o 9:00, športová hala

V športovej hale v Považskej Bystrici sa uskutoční súťaž súborov a jednotlivcov v diskotancoch. Súťaž je určená žiakom základných a stredných škôl, členom amatérskych tanečných krúžkov, súborov, ale i jednotlivcom. Príďte sa pozrieť na tanečné výkony.

Pokémon Detektív Pikachu

18. mája o 16:00, kino Mier

Obľúbená elektrizujúca príšerka Pikachu pátra spolu s Timom, dvadsaťjedenročným chlapcom, po jeho zmiznutom otcovi, úspešnom detektívovi. Novovzniknutá dvojica je ako stvorená na spoluprácu, keďže Tim je jediným človekom, ktorý rozumie reči svojho pokémonského partnera, zatiaľ čo ostatní počujú len známe „pika – pika“. Animovaný film.

Futbal: Považská Bystrica – Trnava B

18. mája o 17:00, futbalový štadión

Futbalisti MŠK neprežívajú práve ideálne výsledkové obdobie, prelomiť to chcú proti rezerve trnavského Spartaka.

Vereda Night run 2019

18. mája o 19:00, centrum mesta

4. ročník VEREDA Night run 2019 spolu s detským večerným behom. Ideálny jarný podvečer a večer pre celú rodinu so športovým vyžitím. Vítané sú všetky vekové i výkonnostné kategórie bežcov.

John Wick: Parabellum

18. mája o 19:00, kino Mier

V tretej časti tejto adrenalínovej akčnej série má super zabijak John Wick (Keanu Reeves) k smrti tak blízko, ako nikdy predtým. Na jeho hlavu bola vypísaná odmena 14 miliónov dolárov, čo zmobilizovalo armádu lovcov odmien. Elitní zabijaci z celého sveta sledujú každý jeho krok a sú pripravení okamžite využiť aj to najmenšie zaváhanie.

Futbal: Považská Bystrica – Trenčín

19. mája o 15:00, futbalový štadión

Futbalistky MŠK privítajú v považskom derby lídra súťaže z Trenčína. Postarajú sa o prekvapenie?

Deň matiek

19. mája o 15:30, Podvažie

V Podvaží budú Deň matiek oslavovať až túto nedeľu. Kultúrnym programom potešia deti zo súboru Podvažanček.

Chrobáčikovia 2: Ďaleko od domova

19. mája o 16:00, kino Mier

Pred príchodom zimy si rodinky rôznych druhov hmyzu musia spraviť zásoby na zimu. Preto keď padne prvá snehová vločka na ich obydlia, vyhlásia pohotovosť a spoločne sa vyberú hľadať zásoby do komory. Musia byť dobre pripravené, nakoľko zima trvá dlho a chrobáčie rodinky potrebujú prežiť toto dlhé zimné obdobie v teple a s plnými bruškami. Animovaný film.

Daddy Cool

19. mája o 19:00, kino Mier

Adriena odkopne jeho manželka, pretože sa vôbec nespráva ako zrelý muž, ale skôr ako tínedžer. Bez zodpovednosti, bez ambícií, bez poriadnej práce, no i napriek tomu vždy v pohode. Keď sa spoznali, zábava bolo to najdôležitejšie. Časom ale všetci okolo dospeli, až na neho. Francúzska komédia.

MovieCoolClub: Mečiar

19. mája o 19:00, KC Cooltajner

Filmový klub v KC Cooltajner v nedeľu ponúkne dokumentárny film Terezy Nvotovej o bývalom premiérovi Slovenska Vladimírovi Mečiarovi.

Koncert žiakov a učiteľov ZUŠ

19. mája o 19:00, kostol

V považskobys­trickom kostole prebehne koncert žiakov a učiteľov našej ZUŠ-ky. Vstupné je dobrovoľné.

FotoROZKVET 2018

Kino Mier

Repríza výstavy 18. ročníka tejto letnej fotografickej súťaže potrvá už len do 15. mája. Pozrieť si ju môžete v pondelok až piatok od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00 a cez víkendy v čase podujatí kina Mier.

Titanic

Knižnica na ZŠ SNP

Na pobočke Považskej knižnice na SNP sa tento týždeň od pondelka 13. do piatka 17. mája do 17:00 uskutoční výstava replík artefaktov zo slávnej lode od zberateľky Dady Helíkovej.

Lucia Huňady – Empath

MG ART Galéria

Výstava Lucie Huňady s názvom Empath potrvá v priestoroch galérie na Ulici M. R. Štefánika už len do 17. mája a je spojená s predajom diel. Galéria je otvorená v utorok až piatok od 11:00 do 16:00.

Výtvarné alternatívy

ZUŠ IWK

Na Základnej umeleckej škole Imra Weinera Kráľa prebieha výstava XV. Bienále výtvarné alternatívy. Výstava potrvá už len do 17. mája a pozrieť si ju môžete počas pracovných dní od 10:00 do 17:00.

Farebné impresie

Kino Mier

Považské osvetové stredisko a PX Centrum pozývajú na výstavu obrazov Farebné impresie od autorky Aly Teicherovej, rod. Hudekovej. Výstava potrvá do 30. mája v kine Mier. Pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00.

Oživovanie hradov

Vlastivedné múzeum

Aktuálny trend záchrany hradných zrúcanín na Slovensku je hlavnou témou výstavy Oživovanie hradov v našom múzeu. Zaujmú na nej rôzne pracovné nástroje od čias praveku, nádoby, mince, fragmenty stredovekého staviteľstva, vystavené budú aj ľudské lebky. Pre organizované skupiny je pripravený lektorský výklad a náučná prezentácia o obnove hradných zrúcanín. Výstava potrvá do 30. júna.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Aj takéto akcie patria na Slovensku k máju

Video: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM