Filip Chudý Rôzne

Legendárny učiteľ z Považskej Pavol Mičúch s ocenením: Uznanie i od Hegera, FOTO

Medzi najobľúbenejších slovenských učiteľov sa zaradil aj Pavol Mičúch, ktorého na cenu navrhli jeho bývalí žiaci.

Ilustračný obrázok k článku Legendárny učiteľ z Považskej Pavol Mičúch s ocenením: Uznanie i od Hegera, FOTO
Foto: Eugen Bernáth / Zdroj: Zlatý Amos Slovenská republika

Vyhlásenia výsledkov ankety o najobľúbenejšieho učiteľa na Slovensku s názvom Zlatý Amos sa zúčastnil aj predseda vlády Eduard Heger (OĽANO). Zároveň ocenil podstatu tejto ankety, ktorá, ako tvrdí, dáva do popredia dobrý vzťah medzi žiakmi a učiteľmi.

Oplatí sa spomínať

Medzi ocenenými bol aj legendárny považskobystrický učiteľ Pavol Mičúch. Uspel v kategórii Pedagóg, na ktorého sa oplatí spomínať.

Spolu s ním v nej ocenili aj učiteľku Máriu Recktenwald z Chmelnice. Pavol Mičúch je neodmysliteľne spätý so Základnou školou Slovenských partizánov v Považskej Bystrici. Počas svojho dlhoročného pôsobenia na nej sa venoval výučbe prírodovedných a technických predmetov. A jeho bývalí žiaci aj po rokoch môžu potvrdiť, že sa naňho naozaj oplatí spomínať.

Viac správ zo Slovenska

Zlatý Amos

Titul Zlatý Amos, putovné insígnie žezlo a korunu získala Martina Miškovová zo súkromného gymnázia v Košiciach. „Je to výnimočná pedagogička, ktorá na súkromnom gymnáziu v Košiciach učí žiakov, ako vyjadriť svoj názor úctivo a s rešpektom k iným. Žiaci oceňujú najmä jej osobný a otvorený prístup k vyučovaniu,“ uviedol premiér.

Premiér si želá, aby sme dobrých učiteľov, ktorí pestujú u žiakov lásku k poznaniu a dobrým mravom, mali čo najviac. „Takýchto ľudí treba aj náležite oceniť a odmeniť, pretože sú to oni, kto má na deti a žiakov pozitívny vplyv,“ uviedol.

Správy z Považskej Bystrice a okolia

Ďalší ocenení

Ocenenie Amos sympaťák dostala Ľubica Fedorová z Gymnázia Milana Rastislava Štefánika v Košiciach. Premiér počas pondelkového podujatia osobne odovzdal titul Zlatá škola, ktorý získali žiaci zo Základnej školy s materskou školou z Oravského Veselého.

Cenu Jána Gašperana (detská porota) získala Slávka Strnádová zo Základnej školy s Materskou školou Pavla Demitru v Dubnici nad Váhom. Naj príbeh o učiteľovi získal študent Mário Reiter, ktorý napísal príbeh o učiteľke Martine Miškovovej zo Súkromného gymnázia Katkin park v Košiciach.

Titul Naj učiteľ národnostných menšín dostal Csicsay Karoly z Gymnázia Adyho v Štúrove. Učiteľka Jana Pierová zo Základnej školy Podsadek bola ocenená titulom Učiteľ bez predsudkov.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Takto si Pavol Mičúch prevzal cenu.

FOTO: Pavol Mičúch si prevzal cenu Pedagóg, na ktorého sa oplatí spomínať
6
Galéria
Foto: Eugen Bernáth / Zdroj: Zlatý Amos Slovenská republika

Správy z Považia

Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM