Filip Chudý Rôzne

Kto všetko sa môže zo školstva dať zaočkovať? Zverejnili termíny aj pre Považskú

Ministerstvo oznámilo, že zverejnili termíny na očkovanie ďalších pedagogických zamestnancov. A to aj v Považskej Bystrici.

Ilustračný obrázok k článku Kto všetko sa môže zo školstva dať zaočkovať? Zverejnili termíny aj pre Považskú
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

V utorok boli zverejnené termíny na očkovanie ďalších 26 922 pedago­gických zamestnancov. Na vakcináciu sa po novom môžu prihlásiť už aj pedagogickí zamestnanci vo veku do 55 rokov (vrátane) zo základných umeleckých škôl, centier voľného času či jazykových škôl. Informovali o tom z odboru komunikácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR.

Čakajú na dodávky

„Termíny na očkovanie pedagogických zamestnancov nad 56 rokov v najbližších dňoch zatiaľ nie sú k dispozícii. Ministerstvo zdravotníctva totiž čaká na dodávky vakcín,“ spresnil rezort školstva s tým, že súčasná fáza by mala trvať najbližší týždeň.

„V spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva SR intenzívne robíme na tom, aby sa zoznam oprávnených osôb vďaka novele vyhlášky rozšíril aj o odborných a nepedagogických zamestnancov škôl a školských zariadení,“ dodal.

Zverejnili termíny

MŠVVaŠ ďalej informovalo, že na dni 27. februára až 5. marca boli zverejnené termíny v očkovacích centrách, pričom sa to týka aj Považskej Bystrice.

Ďalšie sú v mestách Banská Bystrica, Bardejov, Bojnice, Bratislava, Brezno, Dunajská Lužná, Dunajská Streda, Galanta, Humenné, Ilava, Komárno, Košice, Levice, Michalovce, Myjava, Partizánske, Prešov, Rimavská Sobota, Rožňava, Snina, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Svidník, Topoľčany, Trebišov, Trnava, Trstená, Vranov nad Topľou, Žiar nad Hronom a Žilina.

Víkendové očkovanie

Nemocnica s poliklinikou Považská Bystrica v stredu na sociálnej sieti uviedla, že víkendová vakcinácia bude prebiehať v sobotu 27. aj v nedeľu 28. februára. Realizovaná bude opäť v priestoroch vakcinačnej ambulancie v suteréne detskej polikliniky.

Tentoraz však nebude vchod cez detskú polikliniku, ale cez veľkú nájazdovú rampu, ktorou sa vchádza do polikliniky pre dospelých. Do vakcinačnej ambulancie bude viesť bielo-červená páska.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Správy z Považskej Bystrice a okolia

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM