Filip Chudý Rôzne Video

Kritika starostu po povodni nezostala bez odozvy: Reakcia vodohospodárov, VIDEO

Náš región zasiahlo nepriaznivé počasie, pričom prišlo aj v povodniam na viacerých miestach. Prinášame stanovisko vodohospodárov.

Video: TASR videoservis / Zdroj: Dnes24.sk

Ako sme vás už informovali, v obci Horovce v Púchovskom okrese sa v utorok 4. februára dopoludnia vylial miestny potok Suchlica a v obci vyhlásili tretí stupeň povodňovej aktivity. Podobná situácia nastala aj v Domaniži, pričom voda sa vyliala okrem iného aj v Udiči a Streženiciach.

Starosta obce Horovce Milan Velas následne adresoval tvrdé slová. „Vylial sa potok, ktorý je v správe povodia Váhu. Samozrejme, roky nebol čistený aj keď tam píšeme rok čo rok žiadosti o prečistenie. Odpoveď je vždy, že nemajú peniaze. Tak teraz, keď vzniknú veľké škody, už asi budú peniaze,“ skonštatoval starosta.

O reakciu sme požiadali aj Slovenský vodohospodársky podnik, štátny podnik, pod ktorý patrí Správa povodia stredného Váhu I. Púchov. Jeho hovorca Marián Bocák uviedol, že robia čo je v ich silách, ale majú obmedzené vybavenie, pričom v správe majú viac ako 50 000 kilome­trov riek.

Vodný tok Suchlica v obci Horovce bol podľa Bocáka vyčistený od nánosov v roku 2012 v úseku od štátnej cesty po lávku a v roku 2013 v úseku od železnice po štátnu cestu. „Jedná sa o dolný úsek vodného toku Suchlica, ktorý je charakteristický malým pozdĺžnym sklonom čo spôsobuje zanášanie prietočného profilu,“ vysvetlil hovorca vodohosporádov.

Pravostranné prítoky do Váhu od Lednických Rovní až po Nemšovú sú vedené v násypoch oproti okolitému terénu práve z dôvodu dotokových pomerov. Doplnil Bocák. Téme vodných tokov v našom regióne sa budeme venovať viac.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Na videu si pozrite rozšírenú reakciu starostu a situáciu v obci vo fotogalérii.

V Horovciach sa vylial miestny potok Suchlica: Pozrite FOTO priamo z miesta
8
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM