Filip Chudý Rôzne

Krásne slová žiakov z Považskej: Ich triedna Evka s nomináciou v známej ankete

V aktuálnom ročníku ankety o najobľúbenejšieho učiteľa sa ocitlo aj považskobystrické zastúpenie. Svoju triednu nominovali žiaci.

Ilustračný obrázok k článku Krásne slová žiakov z Považskej: Ich triedna Evka s nomináciou v známej ankete
Zdroj: ZŠ Nemocničná Pov. Bystrica

Občianske združenie ADEVYK je hlavným organizátorom ankety Zlatý Amos, ktorá je spolufinancovaná z Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. „Anketa o najobľúbenejšieho učiteľa vyzdvihuje vzťah medzi žiakmi a učiteľmi, ktorí naše deti učia, vychovávajú, sú im oporou, pomáhajú im na ceste k úspechom. Anketa je zábavná forma súťaže učiteľov so svojimi žiakmi, ktorí ich do ankety navrhli. Každý z nás si určite spomenie aspoň na jedného učiteľa, ktorý bol láskavý, múdry a bol nám vzorom,“ znie popis ankety na jej stránke.

Za uplynulých 12 rokov v ankete ocenili viac ako 90 úžasných učiteľov z celého Slovenska. V aktuálnom 13. ročníku je medzi nominovanými aj Eva Krabáčová, triedna učiteľka III. C na ZŠ Nemocničná v Považskej Bystrici.

„Sme veľmi radi, že naša pani učiteľka Evka Krabáčová postúpila do celoslovenského kola ankety o najobľúbenejšieho učiteľa na Slovensku Zlatý Amos. Celoslovenské kolo ankety sa uskutoční od 3. do 5. mája 2019 v Kultúrnom dome v Pezinku a zúčastnia sa ho spolu s pani učiteľkou aj jej žiaci,“ informovala webová stránka považskobystrickej „jednotky“. Aktuálne, ale už len do 10. apríla, prebieha na stránke ankety hlasovanie o titul Amos sympaťák, kde tiež môžete považskobystrickú učiteľku podporiť.

Žiaci III. C s pomocou rodičov napísali básne a tiež list, v ktorom zdôvodňujú svoju nomináciu. Sú uverejnené na stránke ankety, pričom sme z toho vybrali túto časť: „Naša pani učiteľka Evka stále hovorí, že nás ľúbi. A my ľúbime ju. Viete, čo je na nej najlepšie? Že všetkých naokolo robí takých akýchsi lepších, veselších, kamarátskejších. Aj nás deti, aj dospelákov. Všetkých spája. Všetci od nej chytia tú jej veselú náladu a dobrotu. Pani učiteľka vždy vraví, že sme skvelí žiaci a že je šťastná, že nás má. No my sme presvedčení, že skvelá je ona. Najskvelejšia. A preto ju prihlasujeme do súťaže o najlepšiu učiteľku na svete – teda v celom vesmíre!“

Eva Krabáčová bola nedávno spolu s ďalšími 21 pedagogickými pracovníkmi nášho mesta ocenená pri príležitosti Dňa učiteľov. Do pozornosti sa tiež dostala na jeseň minulého roka, keď upozornila listom na čin jej žiaka Maxima Bušfyho, ktorý sa neskôr stal v rámci Detského činu roka 2018 držiteľom špeciálnej Ceny Sašky Fischerovej – Malý Veľký čin.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Nedávne oceňovanie učiteľov v Považskej Bystrici, na ilustračných záberoch ocenených je prvá práve Eva Krabáčová

Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM