Filip Chudý Iné športy

Koniec letnej turistickej sezóny: Manínska úžina sa bude zamykať

Už počas víkendu sa bude konať akcia, ktorá tradične uzatvorí letnú turistickú sezónu v našom okolí. Ako sa jej možno zúčastniť?

Ilustračný obrázok k článku Koniec letnej turistickej sezóny: Manínska úžina sa bude zamykať
Zdroj: KST Manín Považská Teplá

Klub slovenských turistov Manín organizuje už tradičné Zamykanie Manínskej úžiny alias hviezdicové stretnutie na symbolickom cintoríne, ktoré sa tentoraz uskutoční v nedeľu o 13:00. Ide navyše o nepísané uzavretie letnej turistickej sezóny a zároveň otvorenie tej zimnej.

Účastníci si môžu vybrať dve verzie účasti na akcii. Prvou je individuálna turistika okolím Manínskej úžiny, Kostoleckej tiesňavy, Veľkého Manína a podobne, no s tým, že o 13:00 je stretnutie v Manínskej úžine na symbolickom cintoríne. No kto by mal záujem, môže si dohodnúť po telefonickom dohovore (0908 404 591, 0911 236 238) aj turistiku so sprievodcom a vybrať si trasu, resp. čo by chcel vidieť.

Nechcený je dážď

Ako nám povedal Pavol Uriča z Klubu slovenských turistov Manín Považská Teplá, ktorý je organizátorom podujatia, účasť na akciách, ktoré sú v prírodnom prostredí, závisí vždy od počasia, pričom hlavne dážď ju môže znížiť. „Chlad podľa mňa účasť neovplyvňuje, pretože kto chce, ten sa teplo oblečie, no v daždi sa nechce takmer nikomu chodiť,“ vyjadril sa Uriča.

„Na toto zamykanie chodí priamo k symbolickému cintorínu približne 150 až 250 ľudí, hoci bývalo už aj viac,“ konštatoval Pavol Uriča.

Na symbolickom cintoríne Manínskej úžiny sa to podľa jeho slov koná preto, že si chcú uctiť tých, ktorí sú nejakým spôsobom s týmto miestom a okolím spätí, no nedožili sa týchto chvíľ. „Veď aj november patrí pamiatke zosnulých. Preto to organizujeme druhý novembrový víkend, aby sme nenarušili niekomu plány, kto v úvode mesiaca navštevuje svojich blízkych,“ dodal Uriča.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Víkend sa hlási o slovo: 10 akcií v Považskej, na ktorých nuda nehrozí

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM