Filip Chudý Kultúra

Koncerty, plesy, fašiangy, šport... Víkend v Považskej a okolí bude nadupaný

Ani počas najbližšieho víkendu sa nemusíte nudiť, pretože v našom meste a okolí sú pripravené akcie pre všetky vekové kategórie. Kam sa môžeme vybrať?

Ilustračný obrázok k článku Koncerty, plesy, fašiangy, šport... Víkend v Považskej a okolí bude nadupaný
Foto: Tomáš Batiz

Hokej: Považská Bystrica – Spišská Nová Ves

9. februára o 18:00, zimný štadión

Končí sa základná časť prvej hokejovej ligy, pričom posledný zápas odohrajú naši hokejisti doma. Postup do play-off už majú istý, no toto bude dobrá previerka ich formy.

Päťdesiat odtieňov slobody

9. februára o 18:30, kino Mier

Nenechajte si ujsť vyvrcholenie. Fenomén Päťdesiat odtieňov vstupuje do tretej, záverečnej fázy. Anastasia Steele a Christian Grey sa dobrovoľne zriekli svojej slobody a pred svadobnými svedkami povedali rozhodné „Áno“. Žiť šťastne až do smrti im ale dopriate nebude. Režisér James Foley okorenil pikantnú erotickú romancu poriadnou dávkou thrilleru a svojim hrdinom pripravil niekoľko nečakaných a nepríjemných prekvapení.

Stolný tenis: Zápasy Považskej Bystrice

10. februára o 10:00 a 16:00, telocvičňa ZŠ Stred

Po dvojmesačnej pauze odohrajú stolné tenistky TTC Považská Bystrica domáci extraligový zápas, dokonca hneď dva. Doobeda privítajú Topoľčany, poobede Zvolen.

Futbal: Zápasy v Považskej Bystrici

10. a 11. februára, umelá tráva vo futbalovom areáli

Naša umelá tráva je vo veľkom využívaná na prípravné zápasy, ktoré si môžete pozrieť aj tento víkend. Mužov MŠK Považská Bystrica dávame samostatne. V sobotu o 10:00 zápas MŠK – Martin (starší dorast), o 12:00 MŠK – Martin (mladší dorast), o 13:30 Borčice – Martin, o 17:30 Domaniža – Borčice (zápas dorastu), o 19:30 Rašov – Udiča, v nedeľu o 10:00 MŠK – Raková (starší žiaci), o 11:30 MŠK – Raková (mladší žiaci), o 13:00 Prečín – Štiavnik, o 15:00 Jasenica – Lednické Rovne, o 17:00 Brvnište – Krásno.

Futbal: Považská Bystrica – Čadca

10. februára o 15:30, umelá tráva vo futbalovom areáli

Zimná príprava našich futbalistov úspešne pokračuje. Postupne porazili Papradno 10:0, Prečín 7:1, Jasenicu 3:2, no a vo štvrtom prípravnom zápase odohrajú hráči MŠK opäť zaujímavé duel proti Čadci.

Čertoviny

10. februára o 16:00, kino Mier

Čertovsky dobrá rozprávka. Hlavnými hrdinami rozprávky Čertoviny sú dvaja nešikovní čerti Popelák a Uhelák, ktorí sú vládcom pekiel poslaní za trest do sveta, aby do mesiaca priviedli každý jednu hriešnu dušu. Úlohu sa im však od začiatku nedarí splniť, a namiesto toho, aby ľudí zvádzali k hriechom, im neúmyselne pomáhajú. Česká rozprávka.

Kollárovci – Neúprosný čas

10. februára o 17:00, športová hala

Kapela Kollárovci je originálnym zoskupením mladých, talentovaných hudobníkov. Svojím hudobným umením zabávajú a rozveseľujú už mnoho rokov poslucháčov doma i za hranicami Slovenska. Ich živá hudba, temperamentný spev a humorné slovo vytvárajú nezabudnuteľnú atmosféru, ktorá vyčarí na vašej tvári úsmev, nadšenie a dobrú náladu. Svoj koncert budú mať opäť aj v Považskej Bystrici.

15:17 Paríž

10. februára o 18:30, kino Mier

Americký herec a režisér Clint Eastwood nakrútil svoj ďalší film opäť na základe skutočnej udalosti. 21. augusta 2015 si celý svet v ohromení vydýchol, keď médiá ohlásili zmarený teroristický útok na vlak # 9364 smerujúci do Paríža.. Americká dráma.

Víkendové plesy

10. februára

Zabaviť sa môžete aj na plesoch, v sobotu budú napr. aj tieto: Fabrický ples – Gastrocentrum Považská Bystrica, Country ples – o 19:00, Terno Považská Bystrica, Reprezentačný ples SOŠ strojnícka – o 19:00, SOŠ strojnícka Považská Bystrica, Valentínsky ples – o 20:00 v Kultúrnom dome Plevník-Drienové.

Fašiangová – disco zábava

10. februára o 21:00, Považská Teplá

Víkend bude patriť fašiangovým zábavám. Ďalšiu ohlásili aj v Považskej Teplej, ostatné si pozrite v odkaze.

Považská hitparáda

11. februára o 15:00, kino Mier

Už 37. kolo obľúbenej pesničkovej súťaže. Hudobný sprievod BONITA, hosťom sólisti Donského kozáckeho chóru Voľnij Don. Moderuje Pavol Hrobárik

Hádzaná: Považská Bystrica – Madeira

11. februára o 18:00, športová hala

Medzi 16 najlepších klubov Vyzývacieho pohára postúpili aj hádzanári Považskej Bystrice. Tým sa v osemfinále tohto európskeho pohára postaví do cesty portugalská Madeira. Zvládnu túto ťažkú prekážku?

Ja, Tonya

11. februára o 18:30, kino Mier

Nikdy som nebola dobré dievča! Film Ja, Tonya ponúka komédiu i drámu, a jeho hlavnú hrdinku, s celkovou jej dravosťou a neskrotenými emóciami, jednoducho nejde nemilovať. Výbušná, konfliktná a impulzívna Tonya Hardingová mala od bežnej predstavy sladkej žmurkajúcej bábiky a princezničky tancujúcej na ľade veľmi ďaleko.

Enkaustika

Kino Mier

Výstava obrazov Považskobystričanky Mgr. Ľudmily Grancovej spojená s predajom. Autorka sa na výstave prezentuje najstaršou maliarskou technikou – maľovaním roztaveným voskom. Výstava potrvá do 18. februára a pozrieť si ju môžete v pondelok až piatok od 8:00 do 16:00 a cez víkendy v čase podujatí kina Mier.

FotoROZKVET 2017

Kino Mier

Už 17. ročník letnej fotografickej súťaže FotoROZKVET priniesol množstvo skvelých záberov, ktoré si môžete pripomenúť na výstave fotografií v kine Mier. Prebiehať bude do 28. februára. Pozrieť si ju môžete v pondelok až piatok od 8:00 do 16:00 a cez víkendy v čase podujatí kina Mier.

Považská Bystrica a Púchov z neba

M park

Výstavu leteckých fotografií z pripravovanej knihy Považská Bystrica a Púchov z neba si môžete pozrieť v –1 nákupnej pasáži M parku po celý mesiac február.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM