Filip Chudý Samospráva Komunálne voľby

Komunálne voľby v Považskej Bystrici: Máme prvé čísla o počte kandidátov

Blížiace sa voľby rozhodnú. Prinášame prvé informácie po odovzdaní kandidátnych listín v Považskej Bystrici.

Ilustračný obrázok k článku Komunálne voľby v Považskej Bystrici: Máme prvé čísla o počte kandidátov
Zdroj: Dnes24.sk

Novembrové komunálne voľby rozhodnú o tom, kto zasadne na stoličky do mestských a obecných zastupiteľstiev a kto sa ujme primátorských a starostovských postov. „Kandidátne listiny pre voľby poslancov do Mestského zastupiteľstva v Považskej Bystrici konaných 10. novembra 2018 predložilo 19 nezávislých kandidátov, šesť politických strán alebo hnutí a dve koalície politických strán,“ informovala nás Zuzana Maková, zapisovateľka mestskej volebnej komisie.

Ako ďalej uviedla, kandidátne listiny pre voľby primátora mesta Považská Bystrica konaných 10. novembra 2018 predložili dvaja nezávislí kandidáti, jedna politická strana a jedna koalícia politických strán. Dokopy teda štyria uchádzači.

Svoju kandidatúru verejne potvrdil súčasný primár Karol Janas, ktorý kandiduje za koalíciu politických strán Smer-SD, SNS a Strana zelených. Jeho vyzývateľmi by opätovne mali byť Juraj Smatana (Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska) a Jaroslav Ševčík (nezávislý). Obaja nám oficiálnou cestou potvrdili, že budú aj tentoraz kandidovať na primátora. Nováčikom v boji o primátorské kreslo má byť nezávislý Andrej Péli, ktorý nám tiež potvrdil, že odovzdal svoju kandidatúru. Tento menoslov kandidátov však bude oficiálny až vtedy, keď ho potvrdí volebná komisia.

Zuzana Maková ďalej uviedla, že mestská volebná komisia zaregistruje kandidátov najneskôr 45 dní pred dňom konania volieb (26. september 2018). „Mesto je povinné uverejniť zoznam zaregistrovaných kandidátov najneskôr 25 dní predo dňom konania volieb spôsobom v meste obvyklým (16. októbra 2018). Ide o posledné zákonné termíny, avšak ak to okolnosti dovolia, zoznam zaregistrovaných kandidátov sa zverejní aj skôr,“ doplnila.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM