Filip Chudý Šport Iné športy

Jilemnického jarná 25-ka je tu: Aké sú TRASY a ako sa zadarmo dostať na pochod?

Obľúbené turistické podujatie sa po vynútenej pauze opäť bude konať na jar. Všetky dôležité informácie v kocke.

Ilustračný obrázok k článku Jilemnického jarná 25-ka je tu: Aké sú TRASY a ako sa zadarmo dostať na pochod?
24
Galéria
Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj

Jilemnického jarná 25-ka sa po troch rokoch uskutoční v tradičnom jarnom termíne. Organizátori z Klubu slovenských turistov Manín Považská Teplá ju usporiadajú v nedeľu 10. apríla. Turistický pochod štartuje od 7.00 do 10.00 hod. pri budove Základnej školy s materskou školou v Považskej Teplej, kde je aj cieľ.

Štartovné

Príroda v našom okolí poskytuje krásne scenérie. „Manínska úžina, Kostolecká tiesňava, terény v okolí Malého Manína, Hoľazní, Čierneho potoka sú zárukou zdravého pohybu v prírode. Načerpáte množstvo fyzických a psychických síl, stretnete mnoho starých kamarátov a máte možnosť získať nových priateľov rovnakej krvnej skupiny,“ uviedol KST Manín.

Sú pripravené tri pešie trasy pre individuálnu turistiku v dĺžkach 10, 15 a 25 km a jedna cyklotrasa v dĺžke cca 45 km.

Štartovné je 1,50 eur. Pre deti do 15 rokov, ľudí nad 62 rokov a registrovaných členov turistických spolkov je štartovné 1 euro. Majstri turistiky, ZŤP a deti z detských domovov to majú zadarmo. „Uzávierka trás a cieľa je o 16.00 hod. Ak sa účastník v stanovenom čase preukáže potvrdením z predpísaných kontrol, potom dostane pamätný odznak,“ pripojili organizátori.

Popis trás

Trasa A – 25 km (vlastné značenie červené)

Zo štartu okolo Malého Manína sedlo Kresánie – kontrola K1, ďalej lesnou cestou smer Havrania skala – kontrola K2. Trasa pokračuje chodníkom cez Čierny potok do obce Vrchteplá, odtiaľ asfaltovou cestou do Kostolca k pamätníku Petra Jilemnického – kontrola K3. Ďalej po ceste do obce Záskalie a po ceste do cieľa.

Trasa B – 15 km (vlastné značenie žlté)

Zo štartu spoločne s trasou „A“ do kontroly K1. Odtiaľ vpravo lesnou cestou zostup do Kostolca k pamätníku Petra Jilemnického – kontrola K3. Odtiaľ spoločne s trasou „A“ do cieľa.

Trasa C – 10 km (vlastné značenie modré)

Trasa určená pre nenáročných turistov a mladé rodinky. Od štartu cestou cez obec Záskalie k bývalej základnej škole k pamätníku Petra Jilemnického v Kostolci – kontrola K3. Odtiaľ späť po tej istej trase do cieľa v Považskej Teplej.

Trasa D – 42 km (cyklo itinerár)

Zo štartu asfaltovou cestou smer Vrchteplá, Súľov, výstup do Roháčskeho sedla. Nasleduje prudký zjazd krížovou cestou do obce Pohoria. Potom cez Babkov výstup do sedla Patúch, zjazd do obce Hradná. Trasa pokračuje cez sedlo Studená, cez obec Bodiná. Pod obcou odbočiť vpravo do doliny Paprúdne, Ostrý vrch a zjazd do Praznova. Pri futbalovom ihrisku odbočiť vľavo a vystúpať až na lúku pod Maníncom. Tu sa držať vpravo lesnými cestami a zjazd do cieľa.

Z ktorých zastávok a o koľkej premávajú zadarmo autobusy? Čítajte na ďalšej strane.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM