Filip Chudý Kultúra

Je tu záverečný júnový týždeň: Považskobystrické akcie s množstvom zábavy

Počas tohto týždňa sa zakončí prvá polovica tohto roka. Pozrite si tipy na najpútavejšie akcie v našom meste na konci júna.

Ilustračný obrázok k článku Je tu záverečný júnový týždeň: Považskobystrické akcie s množstvom zábavy
Zdroj: TASR

Festival Jeden svet v Považskej Bystrici

24. a 25. júna o 17:30, KC Cooltajner

Ide o premietanie filmov festivalu Jeden svet. V pondelok a utorok podvečer sa premietnu pre verejnosť tieto filmy. V pondelok o 17:30 Bojovníčka s nenávisťou, o 18:30 Čo dokáže lož. V utorok o 17:30 Zlodeji času a o 19:00 Čističi.

Kňazove deti

24. júna o 19:00, kino Mier

Svieža satirická komédia privedie diváka na malý ostrov chorvátskej Dalmácie. Mladý kňaz Fabian, ktorý tu prevzal po svojom predchodcovi farnosť, je zdesený tunajšími pôrodnými a úmrtnými štatistikami. Úmrtnosť je príliš vysoká a pôrodnosť zase príliš nízka. Balkánska komédia.

Stretnutie mamičiek

26. júna o 9:00, KC Cooltajner

Pravidelné stretnutia slúžia na vzájomnú podporu, poradenstvo v dojčení, nosení detí, starostlivosť o rodinu. Ideálny priestor na hľadanie nových priateľstiev a spriaznených duší.

Vítanie slnka s Ivetou | Ranná joga v Cooltajneri

27. júna o 6:30, KC Cooltajner

Ranné cvičenia jogy s Ivou Sudorovou sa uskutočnia ešte pred začiatkom pracovných povinností, aby ste do pracovného dňa vstúpili nabudení dobrou náladou a pozitívnou silou.

Eneregy Latino Dance s Martou v Cooltajneri

27. júna o 18:00, KC Cooltajner

Hodiny intenzívneho tanečno – kondičného cvičenia, ktoré vytvorila a vyučuje Marta Majerčík, sú výborným workoutom v rytme tancov salsa, reggaeton, timba, afro, dancehall, cha-cha-cha, bachata, merengue, carnival samba, son, R&B, rumba, cumbia a ďalších. Sú určené pre všetky tanečné úrovne.

Petropavlovská slávnosť

27. júna o 15:00, pešia zóna Dukelskej ulice

Kultúrno-spoločenské stretnutie obyvateľov sídliska Lány. V programe vystúpia: deti MŠ Lánska, MŠ Dukelská a MŠ Dedovec, SZUŠ Stella, FS Studnička, súbory CVČ, FS Bystričan, hudobná skupina AZ music a hudobná skupina AT band. Nebudú chýbať stánky s občerstvením, cukrová vata, tvorivé dielne, maľovanie na tvár, nafukovací hrad…

Strážov Classic

28. – 29. júna , Považská Bystrica a okolie

Už 5. ročník veterán rely majiteľov historických vozidiel. Miesto štartu i cieľa je v Považskom Podhradí. V piatok podvečer budú vozidlá aj v centre mesta.

Summer Start | Latino Party v Cooltajneri

28. júna o 18:00, KC Cooltajner

V piatok sa môžete od 18:00 tešiť na kvalitnú latino muzičku, kopec farieb, budete si môcť pozrieť tanečné ukážky a tiež si zatancovať spoločne s Martou a Calym a dievčatami v exotických kostýmoch. To všetko s letnými miešanými drinkami, ktoré letnú atmosféru ešte viac umocnia.

Summer street party

28. júna o 20:00, pred mestským úradom

Letné prázdniny budú štartovať veľkou šou, pričom sa bude na čo tešiť, keďže prídu zaujímaví umelci.

F&Ch Party

28. júna o 22:00, Retro (Music & Coffee)

Tradičný hudobný večer v obľúbenom bare, mixovať sa budú nove aj staré hity. Zahrajú DJ 1/2F&CH (Fish&Chips DJ's), Blame Your Genes a Eclectic Selector.

PX Streetball 2019

29. júna o 14:00, pri fontáne v centre

Považská Bystrica zažije podujatie, na ktorom sa nebudú len merať sily v pouličnom basketbale, známom tiež ako streetball. Bude pripravený aj sprievodný kultúrny program.

X-Men: Dark Phoenix

29. júna o 19:00, kino Mier

Keď skupina X-Menov vyrazí na celkom rutinnú záchrannú misiu na obežnú dráhu k ohrozenej posádke raketoplánu, zdá sa, že majú všetko pod kontrolou a operácia prebieha bez problémov. Ale zdanie klame. Jean Grey je zasiahnutá neznámou a smrtiacou vesmírnou silou, ktorá ju premení na jedného z najsilnejších mutantov. Americké fantasy.

ArtNight | Koncert Červený bicykel a diskusia s hosťom

29. júna o 19:00, KC Cooltajner

Prvá tohtoročná ArtNight v Cooltajneri. Počas nej sa vám predstaví so svojim koncertom kapela Červený bicykel a tiež sa bude diskutovať s pozvaným hosťom z umeleckej scény.

Tajný život maznáčikov 2

30. júna o 16:00, kino Mier

Teriér Max sa horko-ťažko vyrovnal so skutočnosťou, že nie je jediným obľúbencom svojej paničky Katie, a už sú na obzore ďalšie nečakané zmeny… Animovaná komédia.

Yesterday

30. júna o 19:00, kino Mier

Nie veľmi úspešný pesničkár Jack chce zavesiť gitaru na klinec. Jeho pesničky nikto nepočúva okrem jeho najlepšej kamarátky Ellie. Všetko sa zmení, keď ho počas záhadného globálneho zatmenia zrazí autobus. Zatmenie okrem iného spôsobí hudobnú katastrofu, keďže nikto nepozná ani legendárnu pieseň Yesterday od Beatles. Americká komédia.

Vlad Vakov – Vnútorné príbehy

MG ART Galéria

Výstava Vlada Vakova s názvom Vnútorné príbehy potrvá v priestoroch galérie na Ulici M. R. Štefánika potrvá už len do do 28. júna a je spojená s predajom diel. Galéria býva otvorená v utorok až piatok od 11:00 do 16:00.

Výstava umeleckej fotografie

Kino Mier

Výber fotografií z 43. ročníka výstavy umeleckej fotografie členov zväzu slovenských fotografov. Výstava potrvá do 30. júna a pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00.

Dobšinského rozprávkovo 2019

Považské osvetové stredisko

Výstava výtvarných prác zo súťaže Dobšinského rozprávkovo potrvá v Považskom osvetovom stredisku v Považskej Bystrici do 30. júna.

Oživovanie hradov

Vlastivedné múzeum

Aktuálny trend záchrany hradných zrúcanín na Slovensku je hlavnou témou výstavy Oživovanie hradov v našom múzeu. Zaujmú na nej rôzne pracovné nástroje od čias praveku, nádoby, mince, fragmenty stredovekého staviteľstva, vystavené budú aj ľudské lebky. Pre organizované skupiny je pripravený lektorský výklad a náučná prezentácia o obnove hradných zrúcanín. Výstava potrvá do 31. júla.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Kúsok od nás. V Rajeckej Lesnej spracúvajú v obnovenej výkupni bylinky z prírody.

Video: TASR videoservis / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM