Filip Chudý Rôzne

Investície v považskobystrickej nemocnici: Z kraja prišlo vyše 800 000 eur

V Nemocnici s poliklinikou v Považskej Bystrici prebehli v ostatných dvoch rokoch viaceré investície. Do čoho a za koľko náš kraj investoval?

Ilustračný obrázok k článku Investície v považskobystrickej nemocnici: Z kraja prišlo vyše 800 000 eur
Zdroj: Dnes24.sk

V ostatných dvoch rokoch investoval Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) do rekonštrukcie a modernizácie Nemocnice s poliklinikou (NsP) v Považskej Bystrici viac ako 800 000 eur. Informovala o tom poverená vedúca oddelenia komunikácie a medzinárodných vzťahov Úradu TSK Veronika Rezáková.

„Rekonštrukcia a reprofilizácia urgentného príjmu v považskobys­trickej nemocnici si v minulom roku vyžiadala investíciu 227 128 eur. Hlavnou funkciou rekonštrukcie bolo zvýšenie komfortu klientov urgentného príjmu a skvalitnenie poskytovaných služieb a ich ekonomickejšie prevádzkové riešenie,“ uviedla Rezáková.

Ako dodala, v tomto roku investoval TSK ďalších 196 405 eur do komplexnej rekonštrukcie a modernizácie výťahov v lôžkovej časti NsP. Rekonštrukcia pozostávala z dodávky a montáže dvoch lôžkových výťahov a dvoch osobných výťahov a demontáže existujúcich výťahov. Dôvodom bol havarijný stav takmer 40-ročných výťahov v lôžkovej časti.

„Ďalšou investíciou kraja bola komplexná rekonštrukcia operačnej sály ORL vrátane technologického vybavenia. Zrekonštruovalo sa celé oddelenie ORL, ktoré pracovalo v nevyhovujúcich priestoroch. V rámci rekonštrukcie sa vymenili dvere, elektrické vedenie, okná na celom oddelení. Pribudli antistatické podlahy, nové obklady a nátery, znížil sa strop a novinkou je aj nová príjmová ambulancia,“ doplnila Rezáková s tým, že celková investícia do ušno-nosno-krčného oddelenia predstavovala 198 461 eur.

Momentálne sa podľa nej pripravuje vyhlásenie súťaže na komplexnú rekonštrukciu a modernizáciu kuchyne v nemocnici, kde chcú denne vydávať asi 1000 jedál. Projektovú dokumentáciu zafinancoval TSK, stála 33 840 eur. „Z rozpočtu TSK do NsP Považská Bystrica v roku 2016 pribudla aj veľkokapacitná práčka (40 000 eur), operačný stôl (70 000 eur), operačná lampa (takmer 30 000 eur) a echokardiografický prístroj (70 000 eur),“ uzavrela Rezáková.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

FOTO: Príjemnejšie čakanie na detskej pohotovosti v Považskej

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM