Filip Chudý Rôzne Kultúra

Info, ktoré zaujíma mnohých: Už sa vie, kedy budú v Považskej obľúbené trhy

Podujatia, ktoré sa radia do kategórie obľúbené. Presne také sú miestne trhy. V ktorých dátumoch sa tento rok uskutočnia?

Ilustračný obrázok k článku Info, ktoré zaujíma mnohých: Už sa vie, kedy budú v Považskej obľúbené trhy
Zdroj: Dnes24.sk

Mesto Považská Bystrica v spolupráci so svojou príspevkovou organizáciou PX Centrum zorganizuje počas roka 2018 tri významné trhy a podujatia. Budú to Dni mesta, Považskobystrický jarmok a aj Vianočné trhy. Vo všetkých troch prípadoch ide o podujatia, ktoré sa medzi obyvateľmi aj návštevníkmi nášho mesta tešia veľkej obľube. Ak na ne radi chodíte aj vy, môžete si už rovno poznačiť i dátumy ich tohtoročného konania, ktoré nám prezradila riaditeľka PX Centra Anna Kardošová.

Dni mesta

Považská Bystrica v tomto roku oslávi 72. výročie udelenia štatútu mesta. Pri tejto príležitosti sú pripravené dvojdňové oslavy, ktoré budú prebiehať 15. a 16. júna tradične v okolí radnice. Veľkým lákadlom tohto podujatia býva bohatý kultúrny program, v ktorom vystupujú nielen miestni umelci, ale aj známe osobnosti zo sveta šoubiznisu. Ľudí lákajú tiež mnohé sprievodné aktivity, ktoré dotvárajú bohatý dvojdňový program.

Považskobystrický jarmok

V piatok 21. septembra prebehne 23. ročník tradičného Považskobystrického jarmoku, ktorého program začína už doobeda a trvá až do neskorých večerných hodín. Pred kinom Mier to bude bohato obsadená „Ulička starých remesiel“, pričom celé centrum mesta ovládnu stánky a chýbať by nemali ani kolotoče či iné atrakcie. A večer sa môžeme tešiť na „Jarmočný kokteil“, čiže obľúbený kultúrny program.

Vianočné trhy

Minuloročné považskobystrické vianočné trhy boli v novom šate, keď ich dejiskom sa stala na dva dni týždeň pred Vianocami zrekonštruovaná centrálna mestská zóna. Tie tohtoročné sú ešte trochu zahalené rúškom tajomstva, keďže ich presný termín ešte určený nie je. No určite budú, pričom všetkých by mali lákať hlavne pravá vianočná atmosféra a stánky s vianočnou tematikou, ktorú na našich trhoch preferujú. Samozrejme, aj tu bude lákadlom kultúrny program.

Ďalšie podujatia

Považskobystričania sa budú môcť tešiť aj na ďalšie akcie, ktoré majú trhový charakter a tešia sa veľkej obľube. Na Lánoch bude Deň rodín 20. mája, PetroPavlovská slávnosť 29. júna, pričom chýbať by nemali v decembri ani tamojšie vianočné trhy, ktoré organizujú aj na SNP. Na Rozkvete to bude žiť 19. augusta Helenskými hodovými slávnosťami, pričom na svoje si prídu aj v mestských častiach Považskej Bystrice.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM