Kultúra

IMT Smile nahrávala nový hit v Považskej: Pozrite VIDEOKLIP

Skupina IMT Smile prichádza s novinkou Navždy, ktorú nahrávala v Považskej Teplej, kde vznikol aj videoklip. Pripravujú aj novú kompiláciu.

Ilustračný obrázok k článku IMT Smile nahrávala nový hit v Považskej: Pozrite VIDEOKLIP
Zdroj: TASR

Skupina IMT Smile predstavuje novú skladbu Navždy. Hudbu zložil Ivan Tásler, text napísal Vlado Krausz. Pieseň bude súčasťou novej kompilácie Život IMT Smile 1998 – 2020.

Nahrávanie v Považskej Teplej

„Táto pieseň nemala taký klasický ,táslerovskýʻ vznik, že bola hneď úplne celá. Mal som klavírnu tému a rozmýšľal som, čo s ňou. Vlado Krausz napísal parádny text, nahrávali sme ju v štúdiu v Považskej Teplej. Bolo to ako výlet po dlhšom sedení doma. Štúdio je na samote v prírode, aj sme tam niekoľko dní bývali,“ povedal Ivan Tásler.

„Po dlhšej izolácii sme sa s kapelou opäť stretli a nahrávanie malo úžasnú atmosféru. Teším sa, že sme to vďaka gitaristovi Tomášovi Slávikovi zaznamenali aj na kameru, on sa stará o naše klipy a natočil aj klip k tejto piesni,“ uviedol frontman kapely.

Nová výberovka

Novinka Navždy bude súčasťou novej výberovky, ktorá dostala názov Život IMT Smile 1998 – 2020. Prispel k nej šéf vydavateľstva Peter Riava aj brat Miro Tásler. „V zásade je to spoločné dielo, možno je na nej viac live verzií, mám totiž pocit, že niektoré piesne sú už viac známe z live verzií, napríklad Niekto ako kráľ, ktorá prejde do ľudovky A ja taká dzivočka. Táto vznikla až na koncertoch, ponúkame ju až na tomto cédečku,“ doplnil Ivan.

Na kompilácii bude aj pesnička Bez podmienky, ktorá vyšla na kompilácii Best Of v máji 2009, na radovej štúdiovke vydaná nebola. „Vydávame ju až teraz, je to špecifická verzia, saxofóny nahral Radovan Tariška. Veľmi rád spomínam aj na toto nahrávanie. Kompilácia vychádza 10. júna,“ spresnil Tásler.

Korona ich zasiahla

Pandémia nového koronavírusu zasiahla aj do života skupiny. „Najväčším zásahom bolo, že nemôžeme koncertovať. V týchto dňoch by sme už hrali niekde v Čechách alebo na Slovensku. Život bez koncertovania je iný. Veríme, že v júli budeme hrať v Prahe. Bude to open koncert a podmienky by to mali umožniť. Už sa nato tešíme a veľmi veríme, že v auguste odohráme aj niektoré akcie na Slovensku. Aj moja dovolenka bude na Slovensku, možno niekde v Čechách, už som si aj rezervoval chatu. A hlavne verím, že výlety budú spojené aj s koncertovaním,“ dodal Ivan Tásler.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Hneď v prvý deň po uvedení mala táto pieseň tisíce zhliadnutí.

Zdroj: YouTube.com

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM