Filip Chudý Rôzne Video

Hygienici z Považskej v nasadení: Pri kontrolách im pomôže polícia, VIDEO

Pracovníci hygienických úradov majú množstvo roboty. Výnimkou nie je ani Považská Bystrica. Najnovšie musia kontrolovať i opatrenia na podujatiach.

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

V ostatnom čase sa riešili aj riešili i kapacity jednotlivých jednotlivých hygienických úradov. Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) so sídlom v Považskej Bystrici má 32 pracovníkov.

„Máme však aj materské a rodičovské dovolenky, čiže teraz reálne pracuje 29 ľudí. Na problematike COVID-19 pracujú štyria pracovníci oddelenia epidemiológie, pričom im vypomáhajú i pracovníci ostatných oddelení. Konkrétne 12 ľudí, ktorí pomáhajú pri dohľadávaní kontaktov,“ povedala regionálna hygienička Renata Beníková s tým, že zároveň musia udržať chod úradu a riešiť aj ostatnú problematiku.

Ako ďalej uviedla, pri kontrole hromadných, športových a spoločenských podujatí budú spolupracovať aj s políciou. Rovnako aj pri kontrole karantény.

Beníková zároveň prezradila, že počas trvania pandémie bolo v našom regióne odhalené ohnisko v spojitosti so športom, nešlo však o divákov. „V rámci športu išlo o rôzne kempy a podobné veci,“ doplnila.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM