Filip Chudý Rôzne

Hygienici detailne o koronavíruse v Považskej: Máme viac príznakových prípadov!

Koronavírus sa naďalej šíri, pričom Považská Bystrica a okolie nie sú výnimkou. Nákaza sa podľa hygienikov prenáša najmä v rodinách.

Ilustračný obrázok k článku Hygienici detailne o koronavíruse v Považskej: Máme viac príznakových prípadov!
Zdroj: TASR/AP

Nielen Slovensko ako celok (2 075), ale i okres Považská Bystrica zaznamenal najvyšší denný nárast nakazených novým koronavírusom. Vo štvrtok 15. októbra nám pribudlo 53 prípadov. Prekonalo sa tak 32 prípadov z 10. októbra, za nimi nasleduje 22 prípadov z 9. októbra. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) na svojom webe.

Najmä v rodinách

Úrad verejného zdravotníctva SR na sociálnej sieti informoval, že v pôsobnosti Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) Považská Bystrica ide vo väčšine prípadov o dohľadané kontakty pozitívne testovaných osôb.

„Nákaza sa šíri najmä v rodinách,“ doplnili k nášmu regiónu.

Väčšina je príznaková

Mesto Považská Bystrica na sociálnej sieti uviedlo, že počet nakazených v našom okrese rapídne stúpol. Podľa slov regionálnej hygieničky RÚVZ so sídlom v Považskej Bystrici Renaty Beníkovej ide o dohľadané kontakty pozitívne testovaných osôb, pričom väčšinou sú to rodinné ohniská.

Ako tiež pre mesto uviedla, väčšina prípadov je oproti letu príznakových. „Od začiatku pandémie, teda od marca tohto roku sme mali v Považskobys­trickom okrese 246 prípadov nákazy koronavírusom, vyliečených ku dnešnému dňu je 82, stále aktívnych prípadov je 164,“ doplnili.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM