Filip Chudý Futbal

Husársky kúsok futbalistiek z Považskej: Skóre, aké sa len tak nevidí

To, čo sa podarilo považskobystrickým futbalistkám, to často na seniorskej úrovni nevidieť. Súperkam zostali len oči pre plač.

Ilustračný obrázok k článku Husársky kúsok futbalistiek z Považskej: Skóre, aké sa len tak nevidí
Zdroj: MŠK Považská Bystrica

Málo vídaný výsledok sa podarilo dosiahnuť považskobystrickým futbalistkám. Tie v rámci 6. kola druhej ligy skupiny B v domácom prostredí nedali šancu hosťujúcemu Liptovskému Mikulášu, ktorý porazili zdrvujúco 10:0. Liptovskomiku­lášanky sú síce na chvoste tabuľky s jedným bodom, ale doteraz v sezóne neprehrávali zvlášť vysokými rozdielmi, maximálne o tri góly, zmenilo sa to až v Považskej Bystrici.

„Súper síce začal aktívne, ale po prvom presnom zásahu sa úplne rozsypal, ale hlavne my sme hrali dobre. Po ofenzívnej stránke išlo o náš najlepší výkon v sezóne,“ povedal tréner považskobystrických futbalistiek Michal Sárinec.

Na postup nemyslia

Podľa neho jeho zverenkyne ukázali viaceré pekné akcie a určite nešlo o žiadne náhodné veci. „Dievčatám takáto výhra zdvihla náladu, najbližšie nás čaká Oravský Podzámok, ak by sme ho prípadne porazili, mohli by sme ísť aj na prvé miesto,“ prezradil Sárinec.

No, ako prezradil, na postup nemyslia, keďže ten je aj pre finančné a administratívne problémy málo reálny. „V lige je sedem vyrovnaných tímov, z ktorých každý môže poraziť každého a ani zvyšné tímy nie sú slabé. Ale my chceme vyhrať každý zápas a obsadiť prvé miesto v tabuľke,“ povedal Michal Sárinec.

Dobré obdobie ženského futbalu

Považskobystrický ženský futbal prežíva dobré obdobie, keďže žiačky vedú svoju súťaž, dokonca bez straty bodu a s impozantným skóre 31:3. Aj preto je Sárinec, ktorý vedie ako tréner aj žiačky, so sezónou zatiaľ spokojný, hoci priestor na zlepšenie vidí prakticky vo všetkom.

Niektoré jeho zverenkyne sú vysokoškoláčky, čiže u tých je momentálne tréningový proces sťažený, ale mladšie dievčatá trénujú podľa neho dobre, dokonca vidí v považskobys­trických radoch niekoľko talentov, ktoré by sa mohli dostať vyššie.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

VIDEO a FOTO zo športového sviatku: Historický moment pre Brvnište

Lukáš (20) z Považskej zažiaril: Z jeho hetriku padla sánka celému Slovensku

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM