Filip Chudý Rôzne Video

Hrozí Považskej a okoliu BORDOVÁ farba? O situácii hovorí epidemiologička, VIDEO

V červenej farbe sme iba krátko, ale COVID automat je neúprosný a zhoršené čísla nás môžu dostať aj do horšej farby. Môže to byť rýchly skok?

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

Okresy Považská Bystrica, Púchov a Ilava, ktoré spadajú pod Regionálny úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) so sídlom v Považskej Bystrici, sa od pondelka 4. októbra nachádzajú zhodne v červenej farbe COVID automatu.

Jedným z kritérií pre prepínanie farby je aj 7-dňová incidencia (počet prípadov za 7 dní na 100 000 obyva­teľov). Pre červený okres je táto hranica 50 až 150 prípadov týždenne. Okres Považská Bystrica ju pred prepnutím na červenú mal na úrovni 128 prípadov. Bordová farba je pre okres s incidenciou 150 až 250 prípadov a pre čierny okres 250 a viac prípadov.

Počty prípadov pre ďalší farebný vývoj však naskakovali už počas minulého týždňa. Vedúcej oddelenia epidemiológie považskobystrického RÚVZ Evy Jurdíkovej sme sa počas neho opýtali, či prípadne hrozí niektorému z troch okresov v ich pôsobnosti ďalší prechod do horšej farby.

„Zatiaľ to tak nevyzerá. Pravdepodobne ešte okresy zostanú v červenej farbe. Ale na ako dlho, to sa nedá povedať,“ ozrejmila Jurdíková.

Ako sa najviac šíri koronavírus v našom regióne? Čítajte na ďalšej strane.

Správy z Považskej Bystrice a okolia

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM