Filip Chudý Rôzne

Horor v dedine blízko Považskej: Mamička uspávala v kočíku dieťa a zrazu medveď…

V Považskobystrickom okrese sa odohral prípad, pri ktorom mladá mamička stretla pri uspávaní dieťaťa medveďa. Prinášame viac.

Ilustračný obrázok k článku Horor v dedine blízko Považskej: Mamička uspávala v kočíku dieťa a zrazu medveď…
5
Galéria
Zdroj: TASR

Obec Domaniža na svojej stránke informovala, že „v spolupráci s okresným úradom – pozemkový a lesný odbor, upozorňujeme občanov na výskyt medveďov – konkrétne sa jedná o medvedicu s tromi mladými, ktoré sa objavujú aj počas dňa v lokalitách: Stráň, Brezné, Lazy a Močiarná. Výskyt medveďov je zaznamenaný aj v lokalite Hodoň. Žiadame vás o zvýšenú opatrnosť a v záujme vlastnej bezpečnosti sa vyhýbajte uvedeným lokalitám,“ znie oznam.

Starosta Domaniže František Matušík ml. nás tiež informoval o najnovšom prípade, ktorý sa stal v ich obci počas tohto týždňa, keď jedna mladá pani išla s kočíkom na prechádzku vedľa rodinných domov, konkrétne v časti pri tenisových kurtoch ako je strelnica.

„Uspávala svoje dieťa a zrazu sa pred ňou ocitol na ceste medveď. Zľakla sa a bežala domov. Čiže okrem medvedice s mladými sa nám tu objavil ďalší medveď, tentoraz však počas dňa a priamo v dedine,“ opísal.

Ako ďalej uviedol, bude zisťovať podrobnosti, zatiaľ však má len správu, že išlo o veľkého medveďa. Zarazilo ho však, že to bolo práve vedľa strelnice, kde sa celý deň strieľa, čiže medveď by práve tam mal byť plašený. „Jediné opatrenie, ktoré sme mohli ako obec urobiť, bolo informovať ľudí, čo sme spravili, pričom sme oslovili aj kompetentné organizácie. Počuli sme aj všeobecné vyjadrenie ochranárov, že netreba nič robiť, pokiaľ sa nič nestalo. Podľa mňa však treba urobiť niečo skôr, preto sme aspoň informovali ľudí, aby si dávali pozor,“ doplnil.

Tiež prezradil, že spomínaná medvedica s troma mladými, bola v stredu ráno o cca 9:00 opäť videná na rovnakom mieste za dedinou, čo je veľmi blízko obývaných častí. Počul tiež o prípade, ktorý sa stal tento týždeň v Kľačne (okres Prievidza), kde medveď roztrhal ovcu (viac v odkaze nižšie). „To je veľmi blízko nás. Veď Kľačno je vlastne z druhej strany kopca. Naša lokalita Hodoň, o ktorej sme tiež informovali v spojitosti s výskytom medveďov, je vlastne opačná strana z Kľačna,“ dodal s tým, že sa bojí toho, aby medvede nestratili plachosť.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Toto je medvedica s troma mladými z okolia Domaniže.

FOTO: Medvedica s troma mladými, ktoré sa vyskytujú v okolí Domaniže
5
Galéria

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM