Aktualizované Filip Chudý Rôzne

HLASUJTE: Ktoré nárečové slovo používané v Považskej je to naj?

Zalovili ste v našom špecifickom slovníku a poslali ste nám niekoľko typických výrazov z Považskej a okolia. Teraz je čas rozhodnúť. Dajte hlas svojmu favoritovi.

Ilustračný obrázok k článku HLASUJTE: Ktoré nárečové slovo používané v Považskej je to naj?
Zdroj: Dnes24.sk

Nárečové slová počuť v našich končinách od skôr narodených, mnohé ale vrástli aj do slovníka ďalších generácií. My sme sa rozhodli hľadať najobľúbenejšie nárečové slovo z Považskej Bystrice a okolia. A že ich je!

Pod facebookovým postom sa po výzve doslova roztrhlo vrece s komentármi. Niekoľko tipov nám prišlo i mailom a písať ste nám ich mohli aj na instagrame. Považskobystričania a tiež ľudia z nášho okresu si zaspomínali nielen na výrazy svojich starých mám. My sme z nich vybrali tie, ktoré sa opakovali najčastejšie.

Do nášho hlasovania sa napokon dostala finálová desiatka slov. Okrem slov ste nám adresovali aj množstvo fráz či slovných spojení. Tie, keďže hľadáme najobľúbenejšie slovíčko, sme do hlasovania nezaradili, rozhodne však takéto tipy nevyjdú nazmar a ešte sa k nim na našom portáli vrátime.

Hlasovanie bolo ukončené. Výsledky nájdete tu: Už vieme, o ktoré ide: TOTO je najobľúbenejšie nárečové slovo v Považskej!

Upozornenie: Článok nemá odborný charakter, nárečové slová sú napísané foneticky.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM