Filip Chudý Kultúra

Hľadáte relax po práci? Považskobystrické víkendové možnosti

Pracovný týždeň má svoje posledné hodiny, preto treba začať myslieť už aj na víkend. Kde sa dá počas neho u nás zabaviť?

Ilustračný obrázok k článku Hľadáte relax po práci? Považskobystrické víkendové možnosti
Zdroj: Dnes24.sk

Lyžovanie v Považskej Bystrici

18. – 20. januára, vlek Mašková

Kto má rád aktívnu formu oddychu, toho určite poteší, že lyžiarsky vlek priamo v našom meste bude premávať zadarmo, a to cca nasledovne: v piatok od 14:00 do 16:30, počas soboty a nedele zas od 10:00 do 16:00. Všetko, samozrejme, v prípade ideálneho počasia a dobrých snehových podmienok.

Hádzaná: Považská Bystrica – Baia Mare

18. januára o 18:00, športová hala

Považskobystrickí hádzanári odohrajú generálku na jarnú časť proti rumunskému Baia Mare, čo je súper, aký k nám často nechodí.

Kursk

18. januára o 18:30, kino Mier

Film zobrazuje skutočnú katastrofu, ku ktorej prišlo v roku 2000 na palube jadrovej ponorky K-141 Kursk. 154 metrov dlhá jadrová ponorka K-141 Kursk je „nepotopiteľnou“ pýchou Severného loďstva ruského vojenského námorníctva. Počas námorného cvičenia v auguste 2000 sa na palube nachádzalo 118 členov posádky. 12. augusta otrasú trupom Kurska mohutné explózie, ktoré plavidlo pošlú do hĺbky 108 metrov, na dno arktických vôd Barentsovho mora. Pre námorníkov začína zúfalý boj s časom.

Drienky

18. januára o 21:00, Umelci B2 Klub

V našom meste bude vystupovať skupina Drienky.

Futbal: Považská Bystrica – Čadca

19. januára o 10:00, umelá tráva futbalového štadióna

Futbalisti MŠK odohrajú prvý prípravný zápas v zimnej príprave, v ktorom sa stretnú s Čadcou.

Moštenská heligónka

19. januára o 14:00, Dom kultúry Horný Moštenec

Už 4. ročník Moštenskej heligónky sa uskutoční v Hornom Moštenci, pričom tam zavíta množstvo vystupujúcich.

Futbal: Považská Bystrica – Žilina

19. januára o 15:30, umelá tráva futbalového štadióna

Aj futbalistky MŠK odohrajú v sobotu prvý prípravný zápas v zimnej príprave, pričom privítajú Žilinčanky.

Cena za šťastie

19. januára o 18:30, kino Mier

Tento film rozvíja samostatné osudy niekoľkých hrdinov, aby sa ich cesty začali postupne krížiť a mohli nakoniec zložiť jeden veľký príbeh života. Prepletenec rodičov, ktorých môžete stretnúť každý deň, ich detí a partnerov. Svoje šťastie nájdu často nečakane, ale to je predsa jedno! Česká komédia.

Ralph búra internet 2

20. januára o 16:00, kino Mier

Známy videoherný hromotĺk Raplh a jeho malá kamarátka Vanellope musia podstúpiť riskantné dobrodružstvo, aby našli náhradnú časť do Vanellopinej videohry. Opúšťajú bezpečie svojej videoherne a vydávajú sa do rozsiahleho a vzrušujúceho sveta internetu. Animovaná rodinná komédia.

Futbal: Prečín – Papradno

20. januára o 16:30, umelá tráva futbalového štadióna

Umelý trávnik v Považskej Bystrici bude počas zimy poriadne využitý. V nedeľu sa na ňom odohrajú od 10:00 štyri zápasy mládežníckych tímov MŠK, pričom ešte po nich nás čaká aj okresné derby oboch veľkých obcí z nášho okolia.

Zrodila sa hviezda

20. januára o 18:30, kino Mier

Ostrieľaný muzikant Jackson Main objaví a zamiluje sa do začínajúcej speváčky Ally. Tá už svoj veľký sen o hviezdnej kariére vzdala…kým ju Jack neprinúti vyjsť na pódium pod svetlá reflektorov. Ale keď Allyin raketový štart zatieni jeho vlastnú kariéru, Jack stále obtiažnejšie nesie svoj ústup z veľkých pódií a o to viac bojuje so svojimi vnútornými démonmi.

Klubová výstava členov fotoklubu Fénix

Kino Mier

Považské osvetové stredisko v Považskej Bystrici, fotoklub Fénix v spolupráci s PX Centrom pozývajú do kina Mier na výstavu členov fotoklubu FÉNIX. Návštevníci si môžu pozrieť viac ako 50 umeleckých fotografií rôznych žánrov od 15 autorov (Tomáš Benčík, Ľuboš Ďurica, Martin Golej, Tomáš Hlavčo, Miroslav Jakubčík, Helena Kurusová Benčíková, Anna Macháčková, Marián Pentek, Peter Procházka, Marek Pupák, Jozef Sádecký, Libor Trško, Maroš Tvrdý, Michal Zahornacký, Róbert Zigo). Výstava je sprístupnená už len do 20. januára a pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00 a v sobotu a nedeľu počas podujatí v kine Mier.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM