Kultúra

Hasičskú ligu zrušili: Aký bude osud obľúbeného Ďurďovského výstreku?

Slovensko – moravská hasičská liga sa tento rok konať nebude. Zisťovali sme, či sa zruší aj jej finálové podujatie v Ďurďovom.

Ilustračný obrázok k článku Hasičskú ligu zrušili: Aký bude osud obľúbeného Ďurďovského výstreku?
Zdroj: DHZ Ďurďové

Výbor Slovensko – moravskej hasičskej ligy zvolal na nedeľu 21. júna mimoriadne zasadnutie Snemu SMHL. Na zasadnutí v Zbore snem súhlasil „s nespustením ročníka SMHL 2020 z dôvodu aktuálnej situácie ovplyvnenej šírením choroby Covid-19.“ Píše sa na webe SMHL.

Pôjdu do toho, ak …

Tá už v máji zrušila prvých päť kôl 18. ročníka obľúbenej hasičskej ligy, pričom podľa pôvodného plánu sa malo počas najbližšej soboty súťažiť vo Visolajoch. Tradične najlákavejšou súťažou je však finále SMHL, ktorým je vychýrený Ďurďovský výstrek. Ten patrí medzi najväčšie a najobľúbenejšie akcie v širokom okolí. A hoci sa SMHL zrušila, podujatie v Ďurďovom zatiaľ nie.

„Plánujeme, že Ďurďovský výstrek budeme organizovať, ako býva tradične. Ale treba povedať, že ešte čakáme, ako vláda uvoľní opatrenia. Ak by totiž mohlo byť iba 500 ľudí na akcii, tak by sme to zrušili, pretože to je malé číslo. Ak by však povolili napr. 5000 ľudí, do toho by sme určite šli,“ povedal starosta Ďurďového Anton Ondrásky.

Chystajú ťaháky

O kvalite Ďurďovského výstreku najlepšie hovorí to, že nedávno bol označený za najlepšiu hasičskú súťaž na Slovensku v roku 2019. „Ďurďovský výstrek chceme zachovať. Finále SMHL je totiž iba jednou z jeho súčastí. Ak nám štát či hygienici nezakážu väčší počet ľudí, budeme ho organizovať,“ doplnil starosta.

Podľa jeho slov by to bolo v tradičnom septembrovom termíne. Ešte však nechcel hovoriť o programe, ktorý tradične láka masy ľudí. Ale prezradil, že majú opäť pripravené zaujímavé ťaháky, treba však ešte dotiahnuť niektoré veci.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Takto to vyzeralo na minulom ročníku.

Zdroj: YouTube.com

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM