Filip Chudý Krimi Video

Hasiči o výbuchu v Považskej Bystrici: Škody po tlakovej vlne, evakuovali i deti

Sídliskom Stred otriasla explózia, ktorá vystrašila obyvateľov. Na miesto sa rýchlo dostavili aj záchranné zložky.

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

Ako sme už informovali, v pondelok 26. apríla prišlo k výbuchu v bytovom dome na sídlisku Stred v Považskej Bystrici. Ten bol ohlásený krátko pred 16.00 hod. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne Marián Petrík s tým, že na miesto udalosti boli vyslaní piati príslušníci Hhasiči z Považskej Bystrice s dvomi zásahovými vozidlami.

Tlaková vlna

Po príchode hasičov na ohlásené miesto bol vykonaný prieskum, pri ktorom bolo zistené, že výbuchu nastal pravdepodobne na schodisku medzi 7. a 8. poschodím.

„Vplyvom tlakovej vlny došlo k poškodeniu a otvoreniu vchodových dverí do bytov na vrchných troch podlažiach, ako aj vchodových bezpečnostných dverí na 1. poschodí bytového domu. Taktiež bolo poškodené okno pri schodisku na 8. poschodí, pričom úlomky skla sa nachádzali na chodníku a ceste pred domom,“ opísal Petrík a doplnil, že priestory chodby boli čiastočne zadymené, nakoľko tieto boli pred príchodom hasičom odvetrané prirodzeným spôsobom miestnymi občanmi.

Viac správ zo Slovenska

Evakuovaní sa vrátili

Zasahujúci hasiči z dôvodu možných zranení preverili zdravotný stav obyvateľov z otvorených byty, pričom žiadne zranenie sa napokon nepotvrdilo. Súčasne odstavili hlavný uzáver plynu a preventívne vytvorili jeden hasebný prúd.

Na miesto udalosti sa dostavili príslušníci polície, za asistencie ktorých bola vykonaná evakuácia obyvateľov z postihnutého vchodu bytového domu (20 dospelých a 6 detí). „Taktiež boli privolaní pracovníci plynární, ktorí vykonali kontrolné merania na únik plynu s negatívnym výsledkom. O udalosti bol vyrozumený aj správca bytového domu, ktorý zabezpečil statika. Ten po posúdení vzniknutej situácie, následne povolil návrat obyvateľov do svojich bytov,“ dodal k prípadu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Novinky o prípade nájdete v odkaze nižšie.

Pozrite si aj zábery priamo z miesta.

OBRAZOM: V bytovke na považskobystrickom sídlisku Stred došlo k výbuchu
14
Galéria

Správy z Považskej Bystrice a okolia

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM