Filip Chudý Futbal

Futbalový sviatok v okolí: Vstupenky sa predávajú ako teplé rožky!

Do nášho okolia príde v krátkom čase už tretí exkluzívny súper z najvyššej súťaže. Do Beluše sa chystajú aj fanúšikovia súpera.

Ilustračný obrázok k článku Futbalový sviatok v okolí: Vstupenky sa predávajú ako teplé rožky!
Zdroj: TASR

Počas minulého týždňa sa odohrala hlavná porcia zápasov 2. kola najprestížnejšej pohárovej súťaže na Slovensku Slovnaft cup-u. V rámci Slovenského pohára zavítali do blízkosti Považskej Bystrice dva kluby z najvyššej súťaže, keď v Predmieri privítali Prešov a v Plevníku-Drienovom Trenčín. V utorok o 17:00 sa zaujímavý pohárový program v našom okolí uzavrie zápasom Beluša – Dunajská Streda.

Domáci účastníci tretej ligy berú podľa ich trénera Jozefa Kamenčíka zápas s plnou vážnosťou, hoci favorit je jasný. Podľa slov belušského trénera chcú hráči TJ Kovo potešiť divákov nielen hrou, ale aj výsledkom, no zároveň majú rešpekt pred súperom. „V tomto stretnutí dostanú u nás príležitosť aj hráči z lavičky,“ informoval Kamenčík.

„Videli sme, že aj minulý týždeň sa ligisti trápili a my ideme do každého zápasu s cieľom vyhrať. Niektorí chlapci, ktorí ešte nehrali proti ligovým mužstvám, sa budú hecovať a chcieť hrať čo najlepšie. No a tí, čo majú už nejaké ligové skúsenosti na čele s Pavlom Vavríkom, tí budú vedieť, ako na súpera,“ povedal tréner Jozef Kamenčík.

V Beluši sa očakáva veľmi pekná návšteva. Jozef Kamenčík nám prezradil, že aj jeho sa ľudia zo širšieho okolia pýtali, či sú lístky a pod. „Viem, že 200 lístkov si objednala Dunajská Streda. Bude to futbalový sviatok. Vždy, keď príde niekde súper z najvyššej súťaže, miestni ľudia sa na to tešia,“ vyslovil sa Kamenčík.

Tréner TJ Kovo Beluša vidí postupové šance pred zápasom 50 na 50, keďže obe strany budú chcieť podľa neho vyhrať, pričom duel sa začína od 0:0, no Kamenčík by bol rád, keby sa to tak aj skončilo a rozhodlo sa o postupujúcom v penaltovom rozstrele. „Dunajská Streda sa síce trápi, lenže niečo iné je trápiť sa v najvyššej súťaži a iné zas takýto pohárový zápas,“ dodal Kamenčík.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Futbal v Považskej má takéto ambície: Fanúšikovia, tešme sa!

Okolie Považskej sa má na čo tešiť: Tri veľké futbalové lahôdky za týždeň

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM