Filip Chudý Krimi

Dve nehody na D1 neďaleko Považskej: Dodávka skončila v poli mimo diaľnice, FOTO

V priebehu niekoľkých hodín prišlo k dvom nehodám na diaľnici D1. Prácu mali aj považskobystrickí hasiči. Pozrite bližšie informácie.

Ilustračný obrázok k článku Dve nehody na D1 neďaleko Považskej: Dodávka skončila v poli mimo diaľnice, FOTO
5
Galéria
Zdroj: KR HaZZ v Trenčíne

V stredu 20. júna sa odohrali neďaleko nášho mesta dve dopravné nehody dodávok. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Trenčíne Marián Petrík s tým, že prvá dopravná nehoda dodávkového motorového vozidla bola ohlásená krátko po štvrtej hodine poobede na 147 km diaľnice D1 v smere na Bratislavu. Udalosť sa stala v katastri obce Ilava. Na zásah boli vyslaní traja príslušníci HaZZ z Púchova s jedným zásahovým vozidlom.

„Po príchode hasičov na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že havarovaná dodávka je prevrátená na bok, uviaznutá v priľahlom poli vedľa diaľnice. Zranený vodič sa nachádzal mimo postihnutého vozidla,“ uviedol Petrík s tým, že zasahujúci hasiči poskytli zranenej osobe predlekársku prvú pomoc a po príchode posádky zdravotníkov túto osobu transportovali do sanitky ZZS a následne havarované vozidlo zabezpečili proti vzniku požiaru.

„Ďalšia dopravná nehoda sa stala tesne po ôsmej hodine večer na 161 km diaľnice D1 v katastri obce Visolaje, v smere na Bratislavu. Na zásah boli vyslaní štyria príslušníci HaZZ z Považskej Bystrice s jedným zásahovým vozidlom. Po príchode hasičov na ohlásené miesto bolo zistené, že ide o dopravnú nehodu jedného dodávkového motorového vozidla, ktoré narazilo do prívesného vozíka – smerovej šípky, ktorý usmerňoval premávku v danom úseku diaľnice. V dôsledku udalosti došlo aj k poškodeniu stavebného stroja, ktorý bol v odstavnom pruhu. Pri udalosti sa nikto nezranil,“ povedal hovorca KR HaZZ v Trenčíne.

Ako ďalej uviedol, zasahujúci hasiči vymedzili miesto udalosti a skontrolovali zdravotný stav vodiča. „Súčasne na havarovanom automobile vykonali požiarno-bezpečnostné opatrenia a prostredníctvom absorpčnej látky zachytili a odstránili vytečené prevádzkové kvapaliny. Po zdokumentovaní dopravnej nehody príslušníkmi diaľničnej polície boli z vozovky odstránené úlomky a poškodený prívesný vozík a diaľnica opäť sprejazdnená,“ do­dal.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Nehody na D1 na FOTO: Prácu mali aj považskobystrickí hasiči
5
Galéria
Zdroj: KR HaZZ v Trenčíne
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM