Filip Chudý Rôzne Kultúra

Duch Vianoc sa vráti do považskobystrických ulíc: Pred radnicu dorazí aj Mikuláš

Považskobystrický Mikuláš bude pred mestským úradom rozdávať darčeky a nielen to. Na čo všetko sa môžeme tešiť?

Ilustračný obrázok k článku Duch Vianoc sa vráti do považskobystrických ulíc: Pred radnicu dorazí aj Mikuláš
Zdroj: Mesto Považská Bystrica

V Považskej Bystrici sa finišuje s prácami na vianočnej výzdobe, ktorá by mala byť pripravená na stredu 5. decembra. Vtedy sa bude v Považskej Bystrici konať podujatie Vráťme ducha Vianoc do ulíc mesta, v rámci ktorého sa už tradične slávnostne rozsvecuje mestský vianočný stromček spolu s ostatnou vianočnou výzdobou v meste. Tento rok ním je približne 16 metrov vysoký smrek obyčajný.

„Podujatie Vráťme ducha Vianoc do ulíc mesta sa bude konať 5. decembra od 16:00 pred Mestským úradom v Považskej Bystrici. V kultúrnom programe vystúpia Základná škola SNP, Materská škola Mierová, Folklórny súbor Manínec z Podmanína a Folklórny súbor Bystričan,“ informovala hovorkyňa mesta Iveta Pagáč Kováčiková.

Ako ďalej prezradila, presný čas rozsvietenia vianočného stromčeka nie je stanovený, no mal by byť v rámci kultúrneho programu s deťmi zo škôl, keďže práve tie ho spolu s primátorom majú rozsvietiť. A nemalo by to byť dlho po začatí celého programu. Následne by mať prísť Mikuláš, ktorý rozdá deťom darčeky a bude možnosť sa s ním aj vyfotiť. „Všetky fotografie detí s Mikulášom potom rodičia nájdu na facebookovej stránke mesta. Na podujatí tiež nebude chýbať primátorský punč,“ doplnila hovorkyňa s tým, že toto podujatie sa každoročne v Považskej Bystrici uskutočňuje najmä vďaka finančnej podpore sponzorov.

Nebudú chýbať ani ovečky v parčíku pred mestským úradom, kde budú v ohrade, čím sa vytvoria živé jasličky. Tešiť sa môžete aj na kapustnicu, posúchy a tiež ochutnávku medu a domácich oblátok.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM