Filip Chudý Rôzne

Do domu smútku zatekal asfalt: Opravy na novom cintoríne v Považskej, FOTO

Na novom cintoríne v Považskej Bystrici prebiehajú opravy na dome smútku. Vyskytli sa tam takého problémy.

Ilustračný obrázok k článku Do domu smútku zatekal asfalt: Opravy na novom cintoríne v Považskej, FOTO
7
Galéria
Zdroj: Mesto Považská Bystrica

V dome smútku v Jelšovom sa v letných mesiacoch začali vyskytovať problémy s izoláciou strechy. Informovala o tom hovorkyňa mesta Iveta Pagáč Kováčiková. „Pod vplyvom vysokých teplôt sa topila asfaltová lepenka a pretekala zo strešnej konštrukcie pomedzi podhľadové dosky do vnútorných priestorov v obradnej miestnosti. Ničil sa tak nábytok, podlahová krytina a hrozili aj možné úrazy,“ opísala stav s tým, že oprava bola potrebná.

Nakoľko v obradnej miestnosti je vysoká konštrukčná výška a popod celým stropom je množstvo svietidiel, prístup do strešnej konštrukcie zvnútra je problematický. „Do konštrukcie strechy sa preto urobila sonda, aby sa zistil jej stav. Touto sondou bolo zistené, že strecha nie je dostatočne tepelné zaizolovaná a preto dochádza k jej prehrievaniu. Projektanti teda navrhli riešenie na zaizolovanie strechy z vonkajšej strany,“ povedala Pagáč Kováčiková.

„Na existujúci strešný plášť bude teda položená polypropylénová geotextília, tepelná izolácia a hydroizolačná vrstva PVC. Práce si vyžiadali investíciu necelých 12-tisíc eur,“ doplnila považskobystrická hovorkyňa.

Stanislav Zúbek z firmy realizujúcej rekonštrukciu uviedol, že zatepľujú vrchnú strechu domu smútku. „Zateplili sme to PIR doskami, na to sme dali PVC fóliu, ktorá je UV stabilná a tiež odolná voči prelietavému ohňu. Na túto strechu dávame záruku desať rokov. Stanovený termín odovzdania stavby stíhame, dohodnutý bol do konca júla, ale určite práce ukončíme skôr,“ dodal.

Hovorkyňa tiež oznámila, že okrem opravy strechy sa plánuje počas leta aj rekonštrukcia chodníkov vedúcich popri domu smútku, ktoré sú v zlom stave.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Opravy na dome smútku v Jelšovom: Robí sa izolácii strechy
7
Galéria
Zdroj: Mesto Považská Bystrica
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM