Filip Chudý Šport Iné športy

Do boja po korona prestávke idú aj PANTERI: Na úvod atraktívne považské derby

Po hádzanároch idú do práce aj považskobystrickí hokejisti, ktorým vláda povolila hrať. Zápasov však po úprave menej.

Ilustračný obrázok k článku Do boja po korona prestávke idú aj PANTERI: Na úvod atraktívne považské derby
Zdroj: Dnes24.sk

Slovenská hokejová liga (SHL) opätovne odštartuje v piatok 20. novembra štyrmi zápasmi neodohratého 1. kola. Počas online mítingu sa na tom uzniesli členovia Ligovej rady a zástupcovia klubov, ktorí zároveň zúžili program sezóny o nadstavbovú časť. Do piatkového reštartu ligy sa nezapoja hokejisti Spišskej Novej Vsi, ktorí sú v karanténe.

Úvodný program

SHL pauzovala pre prísne protipandemické opatrenia Ústredného krízového štábu od polovice októbra. Dovtedy v nej kluby odohrali osem stretnutí. Jedno sa uskutočnilo v rámci druhého kola, štyri v 3. kole a zostávajúce tri absolvovala slovenská reprezentácia do 18 rokov proti Spišskej Novej Vsi, Martinu a Trnave.

Hráči Spišskej Novej Vsi by sa mali pridať od budúceho týždňa: „Počítame, že od budúceho týždňa budú späť v kolotoči zápasov. Na pondelňajšom mítingu sme sa dohodli, že súťaž sa opätovne začne v piatok 20. novembra zápasmi prvého kola, pričom v nasledujúcich hracích dňoch budeme pokračovať ďalším neodohraným 4. kolom v poradí, čo znamená, že začíname prakticky od začiatku. Nedohrané zápasy 2. a 3. kola sa odohrajú individuálne,“ povedal pre hockeyslovakia.sk člen Ligovej rady a zároveň považskobystrický odchovanec Rastislav Konečný.

Škrtli nadstavbovú časť

Ako ďalej uviedol, kluby sa v prevažnej väčšine zhodli, že program sezóny zúžia o nadstavbovú časť. „Sedí to termínovo a zároveň budeme mať vytvorený priestor na dohrávky. Išlo o logické rozhodnutie na základe aktuálnej situácie. Základná časť bude pozostávať z 36 kôl, po nich bude nasledovať play-off,“ ozrejmil Konečný.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Program hracích dní sa rozšíri o nedele, prvá bude už 22. novembra. „Nedele sme museli vložiť do programu, aby sme mohli dohrať dosiaľ neuskutočnené kolá. Dovedna ich bude minimálne päť v nasledujúcich štyroch mesiacoch, čo nepredstavuje dramatickú zmenu v rozpise zápasov, ostávajú nám ešte ďalšie na prípadné dohrávky,“ doplnil.

Derby na úvod

Hokejisti HK ´95 Považská Bystrica stihli pred prerušením súťaže odohrať len dva zápasy. Skalicu doma porazila 3:2 a v Spišskej Novej Vsi prehrali 4:0. Po prestávke ich hneď čaká atraktívny program v podobe dvoch považských derby. V piatok 20. novembra o 18.00 hod. hrajú v Dubnici nad Váhom a v nedeľu 22. novembra o 17.00 hod. hostia Žilinu. Ďalší týždeň pôjdu hrať do Levíc a Trnavy. Doma majú potom hrať až 2. decembra proti Humennému.

Ako však upozorňuje klub na sociálnej sieti, zápasy budú musieť byť bez divákov na tribúnach. „Všetci hráči v kluboch SHL budú musieť byť pravidelne každý týždeň testovaní, aby predišlo šíreniu nákazy Covid-19,“ doplnili s tým, že tento týždeň si konečne zatrénovali v kompletnom zložení (22 hráčov + 3 brankári).

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM