Filip Chudý Rôzne Od Vás

Diery v Orlovskom moste už mesiac po otvorení: Ako ich zdôvodnili? FOTO

Na otvorenie Orlovského mosta v plnom profile sa čakalo dlhšie, ale na prvé diery v zrekonštruovanej ceste pomerne krátko.

Ilustračný obrázok k článku Diery v Orlovskom moste už mesiac po otvorení: Ako ich zdôvodnili? FOTO
Zdroj: Dnes24.sk

V polovici januára nám do redakcie prišla správa od čitateľky, že vtedy „ešte pred napadnutím snehu, sa v novom asfalte hneď na začiatku Orlovského mosta smerom na Považskú Bystricu objavili štyri diery v ľavom pruhu tesne za svetelnou križovatkou.“ Boli sme to priamo na moste preveriť, pričom naozaj sa tam objavili spomínané diery, síce nie veľké, ale približne mesiac po slávnostnom otvorení tam už boli.

Mechanické poškodenie

„Po komunikácii so zhotoviteľom, stavebným dozorom a autorským dozorom sa potvrdilo, že sa jedná o mechanické poškodenie asfaltového povrchu. Poškodenie nie je zapríčinené nekvalitne odvedenou prácou. Pôvodca predmetného poškodenia je aktuálne neznámy,“ povedal Matej Plánek z oddelenia komunikácie a medzinárodných vzťahov Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK).

„Po komunikácii so zástupcom zhotoviteľa bude poškodenie diela odstránené v rámci záručnej doby,“ doplnil.

Priebeh

Ako je známe, tento úsek zrekonštruovaného Orlovského mosta sa otváral 8. decembra 2020, čiže čosi viac ako polrok od prvotných sľubov.

Rekonštrukcia mala podľa pôvodných plánov skončiť v máji 2020 a spolu aj úsekom cesty II/517 (od mosta ku križovatke pri Tescu) mala stáť približne 3,8 milióna eur, celkové náklady však presiahli 4,4 milióna eur.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Pozrite si, aké diery na Orlovskom moste vznikli.

OBRAZOM: V novej vozovke na Orlovskom moste sa objavili prvé diery
8
Galéria

Správy z Považskej Bystrice a okolia

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM