Rôzne

Detské ihriská a športoviská v Považskej otvorené: Platia tieto výnimky a nariadenia

Postupne sa uvoľňujú opatrenie v spojitosti s koronavírusom. Najnovšie medzi ne patrí otvorenie detských ihrísk a športovísk v Považskej Bystrici.

Ilustračný obrázok k článku Detské ihriská a športoviská v Považskej otvorené: Platia tieto výnimky a nariadenia
Zdroj: Dnes24.sk

Považskobystrický krízový štáb v pondelok 11. mája rozhodol o tom, že opäť otvorí detské ihriská a športoviská v správe mesta. Informovalo o tom mesto Považská Bystrica na sociálnej sieti.

Zatvorené dva mesiace

Detské ihriská zatvorila mestská polícia 14. marca. Krytá plaváreň a zimný štadión boli zavreté 10. marca, športová hala 12. marca, tak znie oznam na stránke Mestských športových klubov, ktoré tieto športoviská spravujú.

„Radnica uvoľňuje športoviská pre organizované športovanie pod dohľadom trénera, v súlade s nariadením hlavného hygienika. Ten zatiaľ nepovolil individuálne športové aktivity,“ oznámili.

Pieskoviská nie

Ako ďalej uviedli, zároveň otvárajú detské ihriská s výnimkou pieskovísk, pretože tie nie je možné každodenne vydezinfikovať. „Prístup na detské ihriská majú rodičia s deťmi, všetci musia mať rúška, nesmie chýbať ani vlastná dezinfekcia rúk. Je na každom rodičovi, aby dbal na dostatočné odstupy, aby hranie bolo bezpečné. O kompletnú dezinfekciu hracích zostáv sa budú raz za týždeň starať dobrovoľní hasiči,“ dodali.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM