Filip Chudý Rôzne

Deň študentstva v Považskej: Stredoškoláci to zobrali exhibične, VIDEO a FOTO

Deň študentstva si v našom meste pripomenuli aj miestni stredoškoláci. Tí sa zišli na zimnom štadióne, kde ho oslávili zábavnou formou.

Ilustračný obrázok k článku Deň študentstva v Považskej: Stredoškoláci to zobrali exhibične, VIDEO a FOTO
21
Galéria

Študentský parlament mesta Považská Bystrica (ŠPMPB) zorganizoval vo štvrtok 16. novembra v spolupráci s miestnymi strednými školami, Radou mládeže Trenčianskeho kraja, považskobystrických MSD a samotného mesta a jeho organizácií (PX Centrum, MŠK) v poradí už 4. ročník akcie pod názvom Deň študentstva 2017. Tohtoročné podujatie odštartovalo na zimnom štadióne exhibičným hokejovým zápasom medzi považskobystrickými stredoškolákmi, po ktorom nasledovalo verejné korčuľovanie s hudbou od DJ Mitara.

„Vyzerá to tak, že celá akcia dopadla veľmi dobre. Bol o ňu záujem, veď už na hokejový zápas prišlo veľa žiakov povzbudzovať, čo nás teší. Aj hráči sa dobre zabavili a odreagovali, čo je tiež pozitívne. Výsledok nebol podstatný. Dôležité bolo to, že sa študenti medzi sebou lepšie spoznali a spolu oslávili Deň študentstva, čo je náš sviatok,“ povedala predsedníčka ŠPMPB Lenka Slovíková.

Tá je v našom študentskom parlamente už tretí rok, ale vo funkcii predsedníčky je iba od septembra, pričom toto podujatie bolo pre ňu prvé v tejto úlohe. „Ide o jeden z najlepších ročníkov. Veľa ľudí prišlo na verejné korčuľovanie, množstvo zas prišlo do hľadiska povzbudzovať, čo je ten najlepší predpoklad úspechu,“ doplnila tretiačka na Obchodnej akadémii (OA) Považská Bystrica s tým, že len z jej školy prišlo približne 85 žiakov.

Ako ďalej uviedla, hráčov na exhibičný zápas dodali všetky stredné školy v meste s výnimkou SOU stavebné, pričom ich zo škôl prišli aj povzbudzovať spolužiaci. „Máme veľmi dobré odozvy od návštevníkov. Mnohí boli nadšení z toho, že majú verejné korčuľovanie zadarmo. Tí, čo prišli na akciu, mali vyučovanie do 12:00 a po nej mohli ísť domov,“ ozrejmila Slovíková. ŠPMPB chystá najbližšie Mikulášsku párty vo Swime.

Študenti z Považskej oslavovali svoje deň netradične: Na nohách s korčuľami!
1
Galéria

„Toto je dobrá akcia a aktivita škôl a študentov. Ide totiž o formu aktívneho oddychu. Najprv sme povzbudzovali našich chalanov z OA, hoci nakoniec prehrali, teraz sa môžeme korčuľovať. Určite prídem aj na ďalšie ročníky, lebo je tu zábava,“ prezradil Sverepčan Matúš Kostka z 2. A na OA. Marek Domanický z 3. A na tej istej škole bol na tejto akcii premiérovo. „Navyše aj prvýkrát korčuľujem, čo je super aj z tohto pohľadu, pričom som sa na to odhodlal sám. Celkovo bol výborný nápad zorganizovať toto podujatie, veď inak sme stále nad knihami. Takto sa môžeme výborne odreagovať a už sa teším aj na ďalší ročník,“ dodal.

Považskobystrický Deň študentstva 2017: Stredoškoláci sa zišli na zimáku
21
Galéria
Zdroj: Študentský parlament PB

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Krásna pocta pre považskobystrického lekára: Igor Steiner (51) medzi ocenenými

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM