Filip Chudý Kultúra

Dedinské kino kúsok od Považskej má šmrnc: Hviezdy nad hlavou, pivečko v ruke...

Tento rok síce o trochu neskôr, ale predsa. Jedna z najväčších obcí Považskobystrického okresu pripravila obľúbenú formu letnej zábavy.

Ilustračný obrázok k článku Dedinské kino kúsok od Považskej má šmrnc: Hviezdy nad hlavou, pivečko v ruke...
Zdroj: Facebook.com/Domanizan

Aj štvrtý rok za sebou bude Domanižu počas prázdnin zabávať letné kino. Podľa slov starostu obce Františka Matušíka ml. by ho tento rok spustili podstatne skôr, ale problém bol v tom, že priestory areálu futbalového ihriska, kde sa podujatie koná, prechádzali rekonštrukciou. „Boli tam kopy hliny, ale podarilo sa nám to upratať, preto ho už môžeme spustiť,“ doplnil.

Prvé premietanie letného kina 2019 v Domaniži bude v piatok 26. júla o 21:00. Premietať sa bude česká komédia Ženy v behu. Občerstvenie bude k dispozícii už o 19:30. Treba si zobrať deky na sedenie, vstup je zdarma.

Starosta Domaniže ďalej uviedol, že plánujú organizovať letné kino každý týždeň, výnimkou budú len tie víkendy, počas ktorých budú iné akcie. „Problémy nám môže narobiť len počasie. Veď aj na najbližší víkend najprv hlásili extrémne horúčavy a teraz predpoveď opäť posunuli o trochu nižšie. Ak by však bol chlad, to je pri večernom premietaní problém,“ konštatoval s tým, že hoci majú kultúrny dom zrekonštruovaný, letné kino chcú mať na ihrisku, aby išlo o originálnu atmosféru pod holým nebom.

V Domaniži sa v rámci letného kina už teraz tešia na piatok 23. augusta, keď premietnu slovenský film Niečo naviac. „Je to o dievčatku s Downovým syndrómom, ktoré hrá v divadle. Ten film ukazuje, že aj deti s takýmito problémami sa môžu uplatniť a majú význam pre spoločnosť. Ku nám do Domaniže prídu aj producenti filmu a tiež rodičia s týmto dievčatkom, pričom pred filmom budú rozprávať o živote. My tam preto pozveme aj detičky z nášho okolia, ktoré majú podobné problémy, aby videli, že nemusí byť všetko iba negatívne,“ ozrejmil Matušík.

Toho teší, že nápad letného kina sa pomaly rozširuje v okrese Považská Bystrica. Pravidelne toto leto premietajú v Prečíne, vychutnali si ho tiež v Hornom Lieskove a Plevníku – Drienovom. „Ukazuje sa, že takéto premietanie hlavne na dedine má veľké uplatnenie. V piatok večer sa totiž ľudia prídu odreagovať, dajú si pivečko a pod.,“ dodal.

Pokiaľ ste z Považskej Bystrice a máte záujem o letné kino, nemusíte za ním dochádzať len do okolitých obcí, ale v našom mesto ho ponúka Kultúrne centrum Cooltajner pri dome kultúry. Letný Coolfiteáter v piatok 26. júla o 20:30 ponúka film Steve Jobs. Letné kino v Prečíne pre zmenu v sobotu 27. júla o 21:30 komédiu Po čom muži túžia.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Takto vyzerá letné kino v Domaniži.

Letné kino v Domaniži: Takto to tam vyzerá počas premietania
6
Galéria

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM