Filip Chudý Kultúra

December v Považskej plný zábavy: 10 akcií, kde v závere roka nuda nehrozí

Posledný mesiac v roku už pomaly otvára svoje brány, za ktorými sa v našom meste nachádza množstvo podujatí, ktoré stojí za to navštíviť.

Ilustračný obrázok k článku December v Považskej plný zábavy: 10 akcií, kde v závere roka nuda nehrozí
Zdroj: Dnes24.sk

Hokej: Považská Bystrica – Michalovce

2. decembra o 18:00, zimný štadión

Hokejistov Považskej Bystrice čaká v decembri päť domácich zápasov, ale najťažší súper príde hneď na úvod, keď budú hostiť lídra súťaže z Michaloviec. Zrodí sa na Považí prekvapenie?

Škriatkovsky dobré Vianoce

4. decembra o 16:00, kino Mier

Predstavenie Divadla Tamariki z Banskej Bystrice. Do kina Mier zavítajú veselí vianoční škriatkovia, ktorí hlavne deťom ukážu ten správny návod na vytvorenie vianočnej atmosféry. Čaká na vás kopec zábavy, žonglovania, spievania a škriatkovských hier. Na záver príde Mikuláš a jeho pomocníci. Pre každé dieťa je pripravená sladká odmena.

Vráťme ducha Vianoc do ulíc mesta

6. decembra o 16:00, pred mestským úradom

Mesto Považská Bystrica srdečne pozýva na rozsvietenie vianočného stromčeka, primátorský punč, stretnutie a fotenie s Mikulášom.

SĽUK – Slovenské Vianoce

7. decembra o 18:00, kino Mier

Tanečná komédia Slovenské Vianoce s podtitulom Komédia o stvorení sveta a o tom, čo bolo potom, je najnovším opusom SĽUK-u. Autorský tím sa pri jeho tvorbe inšpiroval najmä slovenským ľudovým divadlom, ktoré predstavuje nenapodobiteľnú syntézu sakrálnych a profánnych tém. Tvorcovia však nezostali nič dlžní ani starozákonnej téme stvorenia sveta, ktorá nebýva až tak často divadelne stvárňovaná. Tak vznikol jedinečný projekt tanečnej komédie v dvoch dejstvách.

Vianočné trhy na Lánoch

9. decembra o 14:00, pešia zóna na Dukelskej ulici

Príjemnú vianočnú atmosféru podporia vianočné stánky, vianočná kapustnica, Lánovníčky, vianočný punč, vianočné koledy a tiež rozsvietenie vianočného stromčeka.

Hádzaná: Považská Bystrica – ŠKP Bratislava

10. decembra o 18:00, športová hala

Tréner MŠK Václav Straka už dlhšie označuje práve tento duel v sezóne za mimoriadne dôležitý, ak ho totiž vyhráme, postupu do spoločnej súťaže s českými mužstvami, ktorá by sa mala hrať od budúcej sezóny, by už nič nemalo brániť v ceste.

Kandráčovci – Vianočný koncert

15. decembra o 18:00, kino Mier

Vianočný koncert obľúbenej ľudovej hudby z Košíc. Hosťami budú Monika Kandráčová, Anka Poráčová a Veronika Šoltysová Rabadová.

Hviezdne Vianoce 2016

17. decembra o 17:00, športová hala

Vianočný koncert s hviezdnym obsadením pod záštitou predsedu TSK Jaroslava Bašku. Vystúpia Marie Rottrová a skupina Neřež, Karel Gott a Pavel Větrovec Band, Jitka Zelenková a The gospel family. Moderuje Petr Salava.

Vianočný koncert Márie Porubčinovej

26. decembra o 15:30, kostol v Považskej Bystrici

Rímskokatolícky kostol Navštívenia Panny Márie v Považskej Bystrici privíta koncert sopranistky Márie Porubčinovej, sláčikového kvarteta a hostí, ktorými budú Ľudovít Ludha (tenor), Boris Bertok (gitara), Zuzana Bandúrová (priečna flauta) a Róbert Pechanec (klavírna spolupráca).

Silvester 2016

31. decembra o 21:00, pred mestským úradom

V programe vystúpia FZ Melody, Ototo & Sylvia Kollmann, ABBA CZ, DJ Džoxy a chýbať nebude ani ohňostroj.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Prelom mesiacov s množstvom zábavy: 10 pútavých považskobystrických podujatí

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM