Krimi Krimi

Dávajte si pozor na cestách: Policajti si na nás v stredu v okrese posvietia

Aj v považskobystrickom okrese prebehne policajná akcia. Čo všetko budú policajti kontrolovať?

Ilustračný obrázok k článku Dávajte si pozor na cestách: Policajti si na nás v stredu v okrese posvietia
Zdroj: TASR

V tomto týždni prebieha v Trenčianskom kraji celoslovenská osobitná kontrola zameraná na dokumentovanie správnych deliktov držiteľov vozidiel. „Na základe analýz dopravnej nehodovosti bude v obvode Krajského riaditeľstva PZ Trenčín vykonaná kontrola na osobitnú zodpovednosť na území niekoľkých okresov v pôsobnosti KR PZ Trenčín. A to konkrétne v okresoch: Považská Bystrica, Púchov, Bánovce nad Bebravou, Trenčín a Ilava,“ informoval krajský policajný hovorca Pavol Kudlička.

Považskobystrického a susedného púchovského okresu sa dotkne táto akcia v stredu. „Dokumentovať sa budú tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú hlavnými príčinami dopravných nehôd a to najmä rýchlosť jazdy, nesprávne predchádzanie a nedanie prednosti v jazde,“ povedal Kudlička.

„Polícia upozorňuje vodičov motorových vozidiel, aby dodržiavali pravidlá cestnej premávky, najmä rýchlosť jazdy a dbali na zvýšenú pozornosť, opatrnosť a ohľaduplnosť voči chodcom a cyklistom, nakoľko v poslednom období evidujeme viacero dopravných nehôd pri ktorých došlo k ťažkej i ľahkej ujme na zdraví, dokonca aj k usmrteniu týchto účastníkov cestnej premávky,“ dodal na záver hovorca KR PZ v Trenčíne.

Môže vás zaujímať:

V našom okrese bolo v roku 2015 viac dopravných nehôd: Tento rok vyzerá zatiaľ pozitívnejšie

Policajti sa nestačili čudovať: Považskobystričan Jakub (25) sa po diaľnici rútil vyše 200 km/h!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM