Filip Chudý Šport Iné športy

Ďatelinkov sen o titule sa rýchlo rozplynul: Vémola o odvete, pomenoval aj chybu

Na turnaji Oktagon 20 sa v titulovom súboji predstavil považskobystrický bojovník Milan Ďatelinka, lenže na Čecha Vémolu nestačil.

Ilustračný obrázok k článku Ďatelinkov sen o titule sa rýchlo rozplynul: Vémola o odvete, pomenoval aj chybu
5
Galéria

Český bojovník MMA Karlos Vémola zvíťazil v hlavnom zápase turnaja Oktagon 22 v Brne nad Slovákom Milanom Ďatelinkom. Favorit sobotného súboja donútil Ďatelinku „odklepať“ už v 1. kole a zdolal ho na submisiu.

Ponuka odvety

Hoci pôvodne išlo o titulový zápas, situácia sa zmenila po tom, ako Vémola prekročil na oficiálnom vážení požadovanú hmotnosť 84 kg o 0,6 kg. Automaticky prišiel o majstrovský opasok a nemohol ho získať späť ani v prípade víťazstva.

Pre slovenského bojovníka sa situácia nezmenila a v hlavnom zápase večera premiérovo bojoval o titul. https://www.youtube.com/watch?… povedal Vémola, ktorý upravil svoju profesionálnu bilanciu na 31 víťazstiev a 6 prehier.

Chyba manažmentu

Na pozápasovej tlačovej konferencii však Ďatelinka povedal, že rýchla odveta nemá preňho zo športovej stránky zmysel, teraz chce na sebe pracovať.

„Vémola aktuálne súpera v 84-ke na území Česka a Slovenska asi nemá. Som rád, že som si zápas neprehral hlavou, lebo tlak to bol veľký, ale tu rozhodovali skúsenosti. Karlos každým pohybom vedel, čo má robiť,“ doplnil považskobystrický bojovník.

Podľa Vémolu bola chyba Ďatelinkovho manažmentu, že mu takýto zápas dali tak skoro, keďže mu chýbajú skúsenosti. „Pripravovali sme sa na to, že zápas začne Ďatelinka kopom, čo sa aj stalo, pričom to bola situácia, na ktorú sme celý čas trénovali a od tej chvíle som bol vo výhode. Od začiatku až do konca to bolo v mojej réžii,“ doplnil Vémola.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Zdroj: YouTube.com

Športové správy

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM