Filip Chudý Futbal Video

Čo si profíci nedovolili, Považská má: Príprava v tureckom letovisku, VIDEO

Kým profesionálne súťaže sa už rozbehli, amatérske kluby ešte na štart jarnej časti čakajú. Príprava na ne však môže byť aj na vyššej úrovni.

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

V zimnej príprave futbalistov MŠK Považská Bystrica nastala zmena. Dohodnuté prípravné zápasy najbližšie dni sa zrušili, pričom dôvodom je zahraničné sústredenie v Turecku. Na to považskobystrickí futbalisti odleteli v stredu 19. februára z viedenského letiska. V známom prímorskom stredisku Belek pobudnú týždeň, keď ich návrat je naplánovaný na 26. februára.

Zaujímavé je to, že kým tretina profesionálnych klubov (Zlaté Moravce, Senica, Pohronie, Nitra) našej najvyššej futbalovej súťaže Fortuna ligy si počas zimy nedovolila odísť na sústredenie do zahraničia a pripravovala sa v domácich podmienkach, mestom dotovaný klub z Považskej Bystrice, účastník tretej ligy, si takéto sústredenie zaplatil.

Detaily doladia

Podľa trénera MŠK Jaroslava Vágnera doteraz v príprave absolvovali značnú kondičnú zložku, teraz prechádzajú na hernú. „Na sústredení sa budeme vyložene venovať loptám, keďže sú tam dobré trávnaté plochy. Čo najviac budeme nacvičovať štandardné situácie a situácie s loptami. Verím, že prídeme dobre rozohraní týždeň pred prvým jarným kolom,“ povedal.

Ako ďalej uviedol, mali by ich preveriť zahraničné kluby z nižších súťaží, hovoril o súperovi z Ruska a Bulharska, ale všetko sa má doriešiť až na mieste. „Tam sa dohodneme, ako budú vyzerať tréningové veci. Chalani však zažijú niečo nové, odídu odtiaľto, kolektív sa viac vzpruží a budeme dobre pripravení na tretiu ligu,“ pripojil.

Spokojnosť po prehre

V tretej lige Považskobystričania bojujú o postup do druhej ligy, pričom na vedúci Spartak Myjava strácajú sedem bodov. Ten má na budúci týždeň podľa klubovej stránky tiež odísť na sústredenie do Turecka, kde sa vybral aj ďalší treťoligista TJ Kovo Beluša.

V poslednom prípravnom zápase pred odletom prehrali futbalisti MŠK doma s Liptovským Mikulášom 1:3. „Bol to náš doteraz najkvalitnejší súper v príprave, k ktorému by sme sa chceli kvalitou priblížiť. Takéto zápasy preto musíme hrať, aby sa chalani posunuli. Som spokojný s týmto zápasom, hoci po striedaniach sme stratili na kvalite, čo súper využil. Zápas nám však ukázal, aká je druholigová úroveň,“ uviedol Vágner.

Zmeny v kádri

V tomto stretnutí hrala aj nová posila MŠK, ktorou je 30-ročný stredopoliar Marek Svorada z Lednických Rovní. Opačným smerom išiel 23-ročný odchovanec klubu Jakub Valient. Dotiahnutý je už aj príchod 19-ročného Petra Šútoríka z Nitry, ktorý v minulosti hrával za považskobystrickú mládež. „Od Svoradu si sľubujeme, že nám dá futbalovú tvár, podrží loptu a rozdá finálne prihrávky. Verím, že nám pomôže,“ dodal tréner MŠK.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM