Filip Chudý Kultúra

Čo s novým týždňom? Zaujímavé tipy pre Považskobystričanov

Nový týždeň začal odsýpať. Odmeňte sa po práci kultúrou či zábavou. Máme pár tipov, kam vyraziť v Považskej a blízkom okolí.

Ilustračný obrázok k článku Čo s novým týždňom? Zaujímavé tipy pre Považskobystričanov
Zdroj: TASR

Zlodeji

12. novembra o 18:30, kino Mier

Osamu je gastarbeiter, ktorý si privyrába kradnutím v obchodoch. Do remesla zasväcuje aj svojho syna. Obaja žijú v provizórnom dome na periférii a s ďalšími členmi domácnosti tvoria rodinu, na ktorej je toho zvláštneho oveľa viac než len spôsob obživy. Do rutiny krádeží zasiahne dievčatko, ktoré sa osamelo hrá v mraze na balkóne. Osamu sa rozhodne, že vziať si dieťa, ktoré rodičia zanedbávajú, nie je zločin. Jeho čin vedie k odhaleniu tajomstva vnútri rodiny zlodejov a spochybnenie toho, čo vlastne rozumieme pod pojmom rodina. Japonská dráma.

Gitarový koncert

13. novembra o 18:30, koncertná sála ZUŠ

Základná umelecká škola M. R. Štefánika hostí gitarový koncert Vladimíra Ondrejčáka, na ktorom zaznejú tóny známych autorov.

Beseda so Zuzanou Šulajovou

14. októbra o 10:00, Považská knižnica

Beseda so súčasnou slovenskou autorkou pre deti a mládež Zuzanou Šulajovou. Podujatie je súčasťou projektu ČSR – Čo Sa Robilo-Čo sa Robí.

Hokej: Zápasy Považskej Bystrice

14. a 16. novembra o 18:00, zimný štadión

Hokejisti Považskej Bystrice odohrajú tento týždeň dve dôležité stretnutia, ktorými si môžu pomôcť v boji o play-off. Privítajú totiž dve posledné mužstvá tabuľky, čiže sa počíta so ziskom šiestich bodov. V stredu hostíme Nové Zámky B, v piatok Prešov.

Ešte raz, ale lepšie…

15. novembra o 19:00, kino Mier

V manželstve úspešného spisovateľa, ktoré stojí na pokraji rozvodu, dochádza pri výmene názorov k úrazu a nešťastnému pádu, pri ktorom Thomas (Marko Igonda) stráca vedomie a dostáva sa do kómy. Po prebratí z kómy sa vracia do veku 20 rokov, všetko ostatné, vrátane problémov v jeho manželstve, sa mu z pamäti vymazalo… Dá sa takto začať odznova? Divadelné predstavenie.

Rozprávky Jobusove

16. októbra o 17:00, Považská knižnica

Autorské čítanie z kníh pre deti Braňa Jobusa „Rozprávky Jobusove“. Na podujatí bude možné zakúpiť si aj knihy. Podujatie vzniklo v rámci festivalu literatúry a umenia LITART 2018.

Hunter Killer: Neviditeľný zabijak

16. novembra o 18:30, kino Mier

Ľadové vody severného oceána sú miestom, kde studená vojna medzi západom a Ruskom nikdy neskončila. Mimo dosahu ľudských očí tu prebiehajú nebezpečné hry, provokácie a dokazovanie sily. Americký akčný triler.

Slovo

16. októbra o 19:00, Považská knižnica

Divadelná hra o potrebnosti správneho výberu slov, ktorú determinuje nielen obdobie, ale aj spoločnosť, blízke okolie a vnútorná potreba. Repríza tohto divadelného predstavenia sa odohrá v rámci projektu ČSR – Čo Sa Robilo – Čo Sa Robí.

Stolný tenis: Považská Bystrica – Ladce

17. novembra o 10:00, telocvičňa ZŠ Stred

Stolní tenisti TTC Považská Bystrica odohrajú ďalší domáci zápas v rámci tretej ligy. Tentoraz ich čaká považské derby.

Noc divadiel

17. októbra o 16:00

V Považskej Bystrici sa aj tento rok uskutoční celoeurópsky formát Noc divadiel, patriť bude oslavám stého výročia vzniku prvej Československej republiky. Prvé predstavenie bude o 16:00 v ZUŠ IWK, ďalšie tri (18:00, 19:00, 20:30) potom v divadelnej sála Domu kultúry OZK Považská Bystrica.

V krajine drotárie

Považské osvetové stredisko

Výstava je venovaná rodu Jurovatých. Spoločne s ďalšími umelcami predstavia a priblížia svoje tvorivé zručnosti a prácu, ktorých výsledkom sú originálne výrobky a výtvarné diela. Ich úsilie a tvorivá práca dokazujú, že drotárstvo je v našej tradícii zakorenené dostatočne, len jeho pôvodný zvyčajne úžitkový význam sa presúva k tvorivej práci s materiálom. Výstava potrvá už len do 16. novembra, otvorená je pondelok – piatok od 9:00 – 16:00.

Ľuboš Ďurica: Nepál

Kino Mier

Autorská výstava fotografií považskobystrického autora venovaných Nepálu. Výstava potrvá už len do soboty 17. novembra a pozrieť si ju môžete nasledovne: pondelok až piatok 8:00 – 16:00, streda 8:00 – 18:00, v sobotu a nedeľu počas podujatí v kine Mier.

MABE – Do neba a späť II.

MG ART Galéria

MABE je vlastným menom Peter Horniak. Od roku 2013 realizoval viaceré samostatné výstavy – Bratislava, Praha, Kežmarok, Tvrdošín. Jeho diela sú v súkromných zbierkach na Slovensku, v Čechách, v Rakúsku, v Nemecku, v Nórsku, vo Švajčiarsku, v Rusku, Poľsku, Chorvátsku, na Novom Zélande, v Austrálii. Teraz vystavuje v Považskej Bystrici do 23. novembra.

Výstava prác

ZUŠ IWK

Základná umelecká škola Imra Weinera Kráľa pozýva na výstavu prác účastníkov výtvarných kurzov v Milochove. Vernisáž sa uskutoční v utorok a výstava potrvá do 23. novembra.

Videl som všetky kostoly Slovenska

Vlastivedné múzeum

V rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva sa u nás koná výstava Zdenka Dzurjanina „Videl som všetky kostoly Slovenska“. Výstava formou fotografií, bannerov a veľkoplošnej mapy prezentuje kultúrne bohatstvo sakrálnej architektúry v Slovenskej republike. Výstava potrvá do 15. decembra a pozrieť si ju môžete v pracovné dni od 7:00 do 15:00.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM