Kultúra

Čo prinesie jarný víkend v Považskej Bystrici? Pestrý výber tipov na voľné dni na jedinom mieste

Ani sme sa nenazdali a ďalší víkend už klope na dvere. Čo budete robiť počas blížiacich sa voľných dní? V Považskej Bystrici môžete zažiť aj takéto lákadlá...

Ilustračný obrázok k článku Čo prinesie jarný víkend v Považskej Bystrici? Pestrý výber tipov na voľné dni na jedinom mieste
Zdroj: Dnes24.sk

Zbaľ sa a poď na Maltu

22. apríla o 17:30, Vlastivedné múzeum

V piatok sa bude rozprávať o Malte a jej dávnej i nedávnej minulosti, ekonomickom rozvoji a tiež známych pamiatkach. Na vašu návštevu sa teší Rostislav Šimorda, fotograf z Kromeříža, ktorý priblíži dávnu i nedávnu minulosť a známe pamiatky tohto ostrova.

Somnia: Zlo nikdy nespí

22. apríla o 18:30, Kino Mier

Režisér Mike Flanagan nakrútil horor Oculus, ktorý zožal veľký úspech na festivale v Sundance. Do jeho nového filmu Somnia: Zlo nikdy nespí obsadil aj zvučné mená ako Kate Bosworth a Thomas Jane. Film je príbehom manželského páru, ktorému sa zabil malý syn a adoptujú sú preto nového, no bola to chyba…

Videooldies show

22. apríla, LIFE music club

Už najbližší piatok sa v LIFE budete môcť zabávať na rokmi overené hity s najlepším Videooldies DJ KUKOOm. Malo by ísť o najžiadanejšiu retro párty na Slovensku, aspoň tak hovoria organizátori.

Envirofest

23. apríla o 9:00

Zaujímavá akcia pre dobrovoľníkov s podtitulom Jarné upratovanie a festival. O 9:00 môžete prísť pred mestský úrad a následne až do 14:00 bude prebiehať upratovanie mesta, pričom dobrovoľníci sa stretnú o 14:00 pred Domom kultúry, kde bude pre nich pripravené občerstvenie a od 16:00 aj festival so zaujímavými snímkami.

Spotlight

23. apríla o 18:30, Kino Mier

Od 70-tych rokov je „Spotlight“ investigatívnou spravodajskou jednotkou denníka The Boston Globe. Môžu stráviť mesiace na jedinom príbehu, ktorý si medzi sebou zvolia. Tým sú akosi anonymní pred zvyškom novín, zodpovedajúc sa jedine svojim nadriadeným. Pravidlom však je, že nesmú o svojej práci hovoriť s nikým iným…

PX show

23. apríla o 19:00, Apollo music club

V Apolle bude nefajčiarsky koncert a vystúpia tri kapely. In Collapse (metalcore) – je kapela z Ostravy, landless (metalcore/har­dcore) – kapela z PB/Čadce, ktorá približne pred rokom vydala EP Bluemist, zahrá opäť po dlhšom období v Považskej Bystrici. Chalani predstavia taktiež nový materiál a prešovská kapela Vessel Left The Shipard (metalcore).

Jilemnického jarná 25-ka

24. apríla, ZŠ Považská Teplá

Od ZŠ pri Považskej Teplej bude v nedeľu od 7:00 do 10:00 štart tradičnej turistickej akcie. Podujatie je zaradené aj do kalendára IVV (Internationaler Volkssportverband) Medzinárodnej organizácie pre ľudový šport. Od 12:00 do 16:00 je pripravený kultúrny program.

Jurajovské hody

24. apríla, Zemiansky Kvašov

Od 14:00 do 17:00 je pripravený hudobný program. Vystúpi hudobná skupiny Level UP, SZUŠ Stella, ZUŠ – hudobný program, tiež bude vystúpenie tanečnej skupiny Rebel a Jaroslava Gažúra s repete piesňami.

Futbal: Šebešťanová – Považská Bystrica

24. apríla o 16:00, futbalové ihrisko v Šebešťanovej

Keďže aj Šebešťanová patrí administratívne pod Považskú Bystricu, to znamená, že aj tretí týždeň za sebou tu bude mestské derby. Potom, ako považskobystrickí futbalisti porazili doma Podmanín 4:0 a cez víkend vyhrali v Podvaží 1:0, chcú teraz vyhrať aj v Šebešťanovej a ovládnuť tretie mestské derby za sebou.

Kung fu panda 3

24. apríla o 18:30, Kino Mier

Jedna z najúspešnejších animovaných sérii na svete sa vracia a v jej čele nestojí nikto iný ako slávny kung-fu bojovník – panda Po. Ideálny film na rodinné sledovanie a nedeľný podvečer.

Môže vás zaujímať:

Medzinárodný filmový festival má rozlúčku v našom meste: Premietnu sa perfektné snímky

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM