Filip Chudý Kultúra

Budete víkendovať v Považskej Bystrici? Cimbal Brothers, Fragile a iné zábavy

Počas najbližšieho víkendu môžete zažiť množstvo podujatí v Považskej Bystrici. Stačí si len vybrať to svoje.

Ilustračný obrázok k článku Budete víkendovať v Považskej Bystrici? Cimbal Brothers, Fragile a iné zábavy
Zdroj: TASR

Fragile & Cimbal Brothers

22. novembra o 19:00, kino Mier

Exkluzívne spojenie najpopulárnejšej slovenskej a cappelly pod taktovkou Braňa Kostku a známej multižánrovej kapely na čele s bratmi Reinerovcami. 13 špičkových hudobníkov, 90 minút jedinečného hudobného zážitku a bravúrne umelecké výkony. V rámci troch exkluzívnych koncertov odznejú nielen najväčšie svetové a slovenské hity, ale aj filmová hudba a špeciálne cimbalové sólo.

Coolkvíz liga: 3. kolo

22. novembra o 19:00, KC Cooltajner

V piatok sa odohrá 3. kolo 2. ročníka populárnej mestskej kvízovej ligy v KC Cooltajner.

Výkvet Poézie Nadšenca & Jurkozvierky

22. novembra o 21:30, Umelci B2 klub

Výkvet Poézie Nadšenca tvorí trojica muzikantov zoskupených okolo gitaristu, textára a speváka Jurkazvierky. Kapela sa žánrovo pohybuje v oblasti funky, popu, rocku a jej tvorba je postavená na chytľavých pesničkách.

Medial Banana Riddim show + DJ Simple Sample

22. novembra o 22:00, Subway club

Piatkový večer môže byť aj v spoločnosti Medial Banana Riddim show a DJ Simple Sample.

Hokejbal: Považská Bystrica – Vrútky

23. novembra o 13:00, hokejbalové ihrisko

Aj keď považskobystrickí hokejbalisti ešte nie sú v plnej sile, musia bodovať, aby sa bezpečne dostali do play-off. Proti Vrútkam ich čaká prestížny duel.

Bazár oblečenia

23. novembra o 13:00, Subway club

Tento bazár oblečenia organizuje skupina kamarátok, ktoré majú okrem iného spoločnú jednu vec – je to skriňa plná nepotrebného a často aj nenoseného oblečenia. Zastavte sa si vybrať.

Ľadové kráľovstvo 2

23. a 24. novembra o 16:00, kino Mier

Prečo sa Elsa narodila s magickými schopnosťami? Odpoveď na túto otázku ju láka, zároveň však ohrozuje jej kráľovstvo. Spolu s Annou, Kristoffom, Olafom a Svenom sa vydávajú na pozoruhodnú a nebezpečnú cestu. Vo filme Ľadové kráľovstvo sa Elza obávala, či jej schopnosti nie sú pre svet príliš mocné a nebezpečné. V Ľadovom kráľovstve 2 musí dúfať, že sú dostatočné… Animovaný film.

Charlieho anjeli

23. novembra o 18:30, kino Mier

Keď inžinierka Elena zistí, že technológiu, ktorú vyvíjala, chce jej šéf predávať ako zbraň, rozhodne sa mu postaviť. Obráti sa na Charlieho anjelov, aby jej pomohli, a stane sa jednou z nich. Talentované, akčné a zvodné špiónky spolu musia zachrániť svet pred novou hrozbou, pričom dôverovať môžu jedine sebe a svojim schopnostiam. Akčná komédia USA.

Katarínska zábava

23. novembra o 19:30, KD Podvažie

V Podvaží pripravili Katarínsku zábava. Do tanca bude hrať skupina Extra a bude aj tombola.

Katarínske posedenie pri živej hudbe

23. novembra o 21:00, Sports bar

Sobotný večer si môžete spríjemniť pri živej hudbe, o ktorú sa postará Lukáš Fodrek.

Basketbal: Považská Bystrica – Levice

24. novembra o 14:00, telocvičňa SZŠ DSA Rozkvet

Basketbalisti IMC Slovakia Považská Bystrica obnovili seniorský tím, pričom vstup do sezóny im vyšiel parádne, keď vedú tabuľku. V úspešných výsledkoch chcú pokračovať.

Ženská na vrchole

24. novembra o 18:30, kino Mier

Trošku svojrázna, nezadaná majiteľka bio kaviarne Helena odchádza na popud svojej tety Ely s osemročným synom Mikulášom stráviť advent v pokoji na horách. Vďaka vlastnej roztržitosti či hre osudu sa však namiesto luxusného hotela ocitá vo vysokohorskej chate Samota, kde horal Richard sprostredkúva adrenalínové športy. Česká komédia so slovenskými hercami.

Roman Ripka: Kráľovstvo Manínov

Kino Mier

Výstava horských fotografií, ktorej autorom je považskobystričan Roman Ripka – milovník hôr, skál a lezenia, člen horolezeckého klubu Manín v Považskej Bystrici. Popri lezení sa od roku 2016 venuje aj fotografovaniu. Najradšej fotí panorámy krajiny a zo športovej fotografie lezenie. Výstava potrvá do 25. novembra a pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00 a počas prevádzky PX Centra.

30 rokov slobody – 17. november ´89

Kino Mier

Výstava autentických dobových materiálov – archívne dokumenty, mestská kronika, plagáty, materiály z regionálnych novín viažuce sa k novembru ´89. Výstava potrvá už len do 30. novembra a pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00 a cez víkend počas podujatí v kine Mier.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Malý tip, ak víkend strávite v kuchyni.

Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM