Samospráva

Boris Kollár rozhodol o voľbách: Nových starostov budú mať 2 obce pri Považskej

Doplňujúce voľby do orgánov samospráv sa budú týkať aj obcí v našom regióne. Aký je dôvod?

Ilustračný obrázok k článku Boris Kollár rozhodol o voľbách: Nových starostov budú mať 2 obce pri Považskej
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Doplňujúce voľby do orgánov samosprávy obcí sa budú 3. októbra konať v ďalších 37 obciach. Vyplýva to z rozhodnutia predsedu Národnej rady (NR) SR Borisa Kollára (Sme rodina) zverejnenom na webe Ministerstva vnútra (MV) SR. Celkovo majú občania 3. októbra voliť starostov či poslancov v 51 obciach.

Voľby

Výnimkou nebudú ani obce v našom regióne. Starostu i poslancov si majú občania voliť v obci Visolaje, starostu v Jasenici a len poslanecké voľby budú v obci Červený Kameň.

O zmene v Jasenici sme už informovali. Starosta Richard Pekar (SaS, OĽaNO, PS, Zmena zdola, DÚS, Nova) sa k 15. máju 2020 vzdal funkcie, pričom medzitým nastúpil na Úrad vlády SR, kde je riaditeľ tlačového a informačného odboru.

Turbulencie vo Visolajoch

Visolaje budú mať nového starostu po tom, ako Vincenc Hrenák (nezávislý) sa k 30. júnu 2020 vzdal funkcie, pričom ako dôvod uviedol pretrvávajúce zdravotné problémy.

Zaujímavosťou je to, vo februári 2020 mu obecné zastupiteľstvo znížilo plat na základný. V ostatných mesiacoch sa navyše vzdalo funkcie aj viacero poslancov, pričom Visolajčania si okrem starostu budú voliť až štyroch nových poslancov.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM