Filip Chudý Krimi

Bláznivá silvestrovská noc: V Považskej Bystrici horeli kontajnery aj balkón

Privítanie nového roka majú mnohí spojené s pyrotechnikou, ale nie vždy je z toho zábava. Problémy vo veľkom museli riešiť hasiči.

Ilustračný obrázok k článku Bláznivá silvestrovská noc: V Považskej Bystrici horeli kontajnery aj balkón
Zdroj: Facebook.com/Považské Podhradie

Hasiči na Slovensku zasahovali počas Silvestra (31.12.) a novoročného rána do 7.00 h 126-krát. Pomáhali pri 84 požiaroch a 42 technických udalostiach, z toho v 14 prípadoch išlo o dopravné nehody. Informovala o tom Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru.

Nárast výjazdov

Z celkového počtu požiarov bolo 39 spôsobených zábavnou pyrotechnikou, pričom horeli hlavne kontajnery a balkóny. V niekoľkých prípadoch však museli hasiči zasahovať aj pri požiaroch osobných motorových vozidiel a strechy rodinného domu.

Oproti predošlému roku sa počet všetkých požiarov zvýšil až o 45 prípadov, celkový počet všetkých výjazdov sa zvýšil o 24. Počet požiarov spôsobených zábavnou pyrotechnikou stúpol o 12 prípadov. Doplnila Križanová.

Viac správ zo Slovenska

Požiare v Považskej Bystrici

Len v Trenčianskom kraji v priebehu silvestrovskej noci (v čase od 18.00 do 2:00 hod.) zasahovali hasiči celkom 11-krát. Išlo predovšetkým o likvidáciu požiarov kontajnerov, resp. v dvoch prípadoch hasiči zasahovali pri požiaroch balkónov bytových domov. Taktiež dvakrát boli vyslaní k vyslobodeniu osôb uviaznutých vo výťahu.

Balkón museli hasiť počas Silvestra i na druhom poschodí bytovky na Robotníckej ulici v Považskej Bystrici.

Ešte pred polnocou hasili považskobystrickí hasiči aj požiar štyroch kontajnerov na komunálny odpad na Dedovci. Po polnoci pre zmenu hasili požiar odpadu vedľa kontajnera v Zákvašove. Na sociálnych sieťach sa však objavili aj ďalšie negatívne pozostatky z prelomu rokov, ako napríklad zhorený kontajner v Považskom Podhradí z titulnej foto.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Správy z Považskej Bystrice a okolia

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM