Filip Chudý Rôzne

Bilancia roka 2021: TOP 10 tém, ktoré najviac rezonovali v Považskej a okolí

Ústrednou témou uplynulého roka bol koronavírus, čo sa ukázalo aj v našom regióne. Ktoré články boli najčítanejšie?

Ilustračný obrázok k článku Bilancia roka 2021: TOP 10 tém, ktoré najviac rezonovali v Považskej a okolí
Zdroj: Dnes24.sk

10. Policajná naháňačka so streľbou

Akcia polície, akú Považská Bystrica dlhšie nezažila, sa odohrala v apríli. Všetko to začalo v Žiline a vyvrcholilo až v centre nášho mesta, keď sa zatýkalo na okružnej križovatke pod Rozkvetom. V rukách polície skončil Žilinčan, ktorý ml toho v minulosti na rováši už viac, pričom v čase tejto naháňačky mal zákaz šoférovania na 67 mesiacov. V októbri polícia oznámila, že za šialenú aprílovú naháňačku mu hrozí 10 rokov basy.

Viac nájdete TU.

9. Nová cesta Považská Bystrica – Púchov

V závere roka 2021 otvorili novú cestu medzi Považskou Bystricou a Púchovom, pričom obe mestá teraz delí od značky po značku len 2,2 kilometra. Táto cesta vznikla na pôvodnej železničnej trase. Dočkať sme sa jej mali už skôr. Na jar bolo sľubované, že by sa mohli práce ukončiť v júni, ale bola z toho až polovica decembra.

Viac nájdete TU.

8. Epidémia v podniku

Najväčší zamestnávateľ nášho regiónu musel v polovici mája riešiť nepríjemný problém, keď v púchovskej gumárenskej spoločnosti Continental sa mala rozšíriť salmonelóza. Považskobystrickí hygienici krátko na to informovalo, že akútna gastroenteritída postihla vo výrobnej spoločnosti 186 zamestnancov.

Viac nájdete TU.

7. Pozor na medvede

Téma medveďov bola horúca aj v roku 2021. Na pozore sa pred nimi museli mať aj Považskobystri­čania. Hneď štyroch videli v mestskej časti Zemiansky Kvašov, pričom na nich upozorňovali aj v neďalekom Prečíne.

Viac nájdete TU.

6. Akcia NAKA

Národná kriminálna agentúra (NAKA) vykonala na jar veľký záťah vo Visolajoch, kde zobrala starostu a niektorých poslancov. Zároveň v Pružine zadržala aj známeho podnikateľa Antona Haviara. Išlo o podozrenia z korupcie. Obvinený bol napokon len Haviar, pričom jeho prípad sa skončil dohodou o vine a treste (dostal trest 10 000 eur). Podľa rozsudku je vinný z toho, že visolajskému poslancovi sľúbil cez sprostredkovateľa úplatok najmenej 5 000 eur za to, aby sa buď nezúčastnil na zasadnutí obecného zastupiteľstva alebo v prípade účasti kladne hlasoval za zmeny k územnému plánu obce Visolaje, ktoré súviseli s rozšírením výstavby priemyselného par­ku.

Viac nájdete TU.

Správy z Považskej Bystrice a okolia

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM