Rôzne

Bezplatné wifi v Beluši rozšírené: Vychádzajú v ústrety občanom i návštevníkom

Kráčajú s dobou. Obec Beluša rozšírila bezplatné wifi pripojenie v ďalších objektoch.

Ilustračný obrázok k článku Bezplatné wifi v Beluši rozšírené: Vychádzajú v ústrety občanom i návštevníkom
Zdroj: TASR

Obec Beluša v Púchovskom okrese investovala zo svojho rozpočtu 2 000 eur do rozšírenia wifi siete v centre obce. Najväčšia obec v Trenčianskom kraji tak bezplatným pripojením na internet vychádza v ústrety Belušanom i návštevníkom.

Ako informoval prednosta obecného úradu Patrik Štrbák, na wifi sú od leta okrem obecného úradu napojené ďalšie obecné budovy – hasičská zbrojnica, kde okrem zamestnancov obecných služieb sídlia aj záujmové organizácie chovateľov, miestnej organizácie dobrovoľnej požiarnej ochrany a Materské centrum Papučka. Internetový signál pokrýva aj areál zberného dvora.

Wifi zaviedli aj v zariadení opatrovateľskej služby, kde rýchly internet môže napomôcť najmä pri obmedzení návštev pri spojení klientov s rodinnými príslušníkmi cez komunikačné kanály. Najčastejším miestom konania spoločenských a rodinných osláv, ako aj veľkých akcií býva budova bývalej školskej jedálne, ktorá bola tiež začlenená do obecnej wifi siete.

„Wifi signál je už v dnešnej dobe takmer samozrejmosťou, preto som rád, že sa nám podarilo rozšíriť okruh napojených obecných budov v centre obce. V budovách, ktoré sú momentálne napojené na internetový signál, je signál napojenia zaheslovaný. Na požiadanie je možné návštevníkom či nájomcom v daných budovách sprístupniť heslo a využívať tak bezplatný internet," doplnil Štrbák.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Správy z Považia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM