Krimi

Ako zomreli muž (†35) a žena (†50)? Polícia opisuje tragédiu pri Považskej, FOTO

Smrť kosila na ceste I/61 pri Visolajoch. Smutný opis polície, ako došlo k tragickej nehode a čo po nej nasledovalo.

Ilustračný obrázok k článku Ako zomreli muž (†35) a žena (†50)? Polícia opisuje tragédiu pri Považskej, FOTO
6
Galéria

Ako sme vás už informovali, po tragickej dopravnej nehode blízko Považskej Bystrice zbytočne vyhasli dva ľudské životy. Prišlo k nej v nedeľu 26. júla krátko po 13.30 h na ceste I/61 v katastrálnom území obce Visolaje.

Vošiel do dráhy

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne na sociálnej sieti uviedlo, že „podľa doterajších zistení, k dopravnej nehode malo dôjsť tak, že 75-ročný vodič z Považskej Bystrice na vozidle Suzuki SX4 pri odbočovaní z hlavnej cesty I/61 do obce Pružina vošiel do jazdnej dráhy motocyklu Yamaha XT 660, ktorý jazdil od obce Visolaje a ktorý riadil 35-ročný motocyklista z Topoľčian.“

„Následne došlo k zrážke osobného vozidla a motocykla, v dôsledku čoho motocyklista a jeho 50-ročná spolujazdkyňa sediaca za ním spadli na zem. Vodič motocykla utrpel zranenia, ktoré boli nezlúčiteľné so životom a ktorým podľahol na mieste nehody,“ konštatovala polícia.

Smrť v nemocnici

Ako ďalej uviedli, „jeho 50-ročná spolujazdkyňa bola leteckou záchrannou službou odvezená do nemocnice, kde bohužiaľ necelé dve hodiny po dopravnej nehode skonala. Vo vozidle Suzuki sa zranila 80-ročná spolujazdkyňa vodiča, ktorá utrpela zranenie s predpokladanou dobou liečby 3 týždne,“ ozrejmilo KR PZ v Trenčíne s tým, že vodič Suzuki sa nezranil.

Škoda na vozidlách bola podľa polície predbežne vyčíslená na asi 5000 €. „Na mieste dopravnej nehody bol prítomný aj súdny znalec z odboru cestná doprava. Počas dokumentovania tejto mimoriadne tragickej dopravnej nehody bola doprava na ceste uzatvorená a dopravu riadili policajti,“ doplnili.

Začalo trestné stíhanie

Vodiča Suzuki policajti na mieste dopravnej nehody podrobili dychovej skúške. „Jej výsledok bol negatívny. Nebohému motocyklistovi bude odobratá krv na zistenie prítomnosti alkoholu alebo iných omamných látok pri súdnej pitve. Dopravná nehoda je v štádiu vyšetrovania. V predmetnej veci vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície z Považskej Bystrice začal trestné stíhanie, a to vo veci prečinu usmrtenie,“ oznámili policajti.

Tí apelujú na vodičov, aby boli opatrní a nepreceňovali svoje schopnosti. „Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách. Je dôležité uvedomiť si, že na cestách nie sme sami a svojou bezohľadnou jazdou ohrozujeme nielen svoj život, ale aj životy ďalších účastníkov cestnej premávky,“ dodali.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Pozrite si aj zábery polície z tragickej nehody.

FOTO: Pri zrážke auta a motorky zahynuli dvaja ľudia
6
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM