Filip Chudý Kultúra

Ako stráviť voľné chvíle? Víkendové tipy pre Považskú a okolie

Najbližšie marcové víkendové dni so sebou prinášajú viacero zaujímavých akcií, na ktorých môžete zahnať nudu. Kde a kedy sa konajú?

Ilustračný obrázok k článku Ako stráviť voľné chvíle? Víkendové tipy pre Považskú a okolie
Zdroj: TASR

Veronika Mikulášová: Impresie

16. marca o 18:00, MG ART galéria

MG ART galéria spolu s mestom pripravili na výstavu Veroniky Mikulášovej s názvom Impresie. Vernisáž sa uskutoční v piatok, výstava následne potrvá do 20. apríla a je spojená s predajom diel.

Winchester: Sídlo démonov

16. marca o 18:30, kino Mier

Inšpirované skutočnými udalosťami v najstrašidel­nejšom dome histórie. Veríte na duchov? Okná, za ktorými je stena, dvere otvárajúce sa do prázdna, schody, ktoré nikam nevedú, tajné chodby, stĺpy postavené hore nohami, labyrint miestností. Obrovské sídlo Winchesterovcov ťaží hrôzostrašná atmosféra i história. Jeho stavba prebiehala nepretržite 38 rokov, 7 dní v týždni, 24 hodín denne. Akákoľvek prestávka mala strašné následky.

Knižná burza spojená s čítačkou knihy O čertovi Kolofónovi

17. marca o 15:00, Retro (Music & Coffee)

V sobotu môžete medzi 15:00 a 18:00 doniesť do Retra knihy, s ktorými sa dokážete rozlúčiť a vybrať si z tých, ktoré priniesli iní knihomoli. Knihy, ktoré si nikto nevyberie, sa darujú Považskej knižnici. Zároveň všetky deti spoločne s ich rodičmi môžu vidieť prezentáciu knižnej novinky bábkoherca Peťa Gärtnera, ktorý ju sám uvedie.

Včielka Maja 2: Sladké hry

17. marca o 16:00, kino Mier

Včielka Maja poletí za Jej Veličenstvom včelou Cisárovnou poprosiť o to, aby sa jej úľ mohol zúčastniť slávnych Sladkých hier. Včelia Cisárovná Maji vyhovie, ale ak Maja prehrá, jej úľ príde o všetky zásoby medu. Podarí sa včielke Maji a jej kamarátom Sladké hry vyhrať? Animovaná rozprávka.

Nočný orientačný beh

17. marca o 18:00, Kultúrny dom Domaniža

V Domaniži sa budú v sobotu zabávať formou bežecko-orientačnej súťaže dvojíc s humorným nádychom.

Prianie smrti

17. marca o 18:30, kino Mier

Zobrali mu jeho rodinu. Nastal čas im to vrátiť. Lekár Paul Kersey má všetko, čo si len človek môže želať – zaujímavú prácu, krásnu rodinu a nádherný domov. S násilím sa stretáva iba na operačnej sále pohotovosti, kde pracuje ako chirurg. Jedného dňa sa však všetko zmení. Po brutálnom napadnutí v ich vlastnom dome jeho manželka zomiera a dcéra zostane v nemocnici ležať v kóme. Bruce Willis v hlavnej úlohe.

Futbal: Považská Bystrica – Prievidza

18. marca o 10:00, futbalový štadión (umelá tráva)

Považskobystričanky odštartovali jarnú časť sezóny neúspešným považským derby v Trenčíne. Teraz to môžu napraviť v prvom domácom zápase proti Prievidžankám.

A čo ja, láska?

18. marca o 18:00, kino Mier

Rozhlasovú hra „A čo ja, miláčik?” sa vracia vo forme divadelnej produkcie, ktorá v nej ponúkla účinkovanie Marte Sládečkovej, v televíznej inscenácii stvárňujúcej rolu zvodnej Skarlet. Tá si tentokrát pre zmenu vychutná úlohu zanedbanej manželky. Kto bude víťazom boja o „vyčudovaného“ muža (Martin Mňahončák), sa možno vyjasní v závere tohto súboja žien – mladej, krásnej Skarlet (Dominika Kavaschová v alternácii so Zuzanou Porubjakovou) a prácou pohltenou manželkou Margit (Marta Sládečková).

Anna Macháčková: Za krásami prírody

Kino Mier

Ide o výstavu fotografií členky Fotoklubu Fénix pri Považskom osvetovom stredisku v Považskej Bystrici pri príležitosti životného jubilea. Výstava potrvá do konca apríla. Pozrieť si ju môžete v pracovné dni od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00 a cez víkendy v čase podujatí v kine Mier.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM